Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Token Bitfinexu môže mať negatívny dopad na Bitcoin, tvrdí Tom Lee

Článok

Tom Lee Bitcoin
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Tom Lee zo spoločnosti Fundstrat Global Advisors sa domnieva, že príchod jednej miliardy nových tokenov LEO patriace burze Bitfinex môže mať z krátkodobého pohľadu negatívny dopad na cenu Bitcoinu.

Známy Wall Street stratég častokrát vystupujúci v reláciách CNBC, minulý mesiac vyhlásil, že viacero indikátorov naznačuje, že Bitcoin sa už dostal z “krypto-zimy” a je pripravený na nový bullrun.

Lee však vtedy ešte nemohol tušiť, že Bitfinex sa rozhodne riešiť svoju kauzu s údajnou stratou 850 miliónov dolárov tým, že vydá vlastný natívny token LEO, ktorý bude fungovať na podobných princípoch ako Binance Coin burzy Binance.

POTVRDENÉ: Nový token Bitfinexu sa bude volať LEO. Aké bude mať vlastnosti?

Podľa zakladateľa Fundstratu bude pre trh ťažké absorbovať náhly prílev tokenov v hodnote miliardy dolárov. ,,Ťažiari Bitcoinu predávajú (bitcoiny) za 7 miliónov dolárov denne, takže IEO (predpredaj tokenu Bitfinexu) v hodnote 1 miliardy dolárov predstavuje v podstate 142 dní v hodnote predaja minerov a to všetko sa udeje za jeden jediný deň,” upozornil na Twitteri.

,,1 miliarda IEO v novom tokene bude mať pravdepodobne z krátkodobého hľadiska negatívny dopad na Bitcoin a iné kryptomeny, pretože trh bude potrebovať absorbovať túto ponuku. Jedine žeby kupujúci tohto tokenu boli úplne noví účastníci (nakupovali by za fiat), čo však dáva menší zmysel.”

Lee napriek týmto novinkám, ktoré by mohli BTC uškodiť, stojí za tým, že najhodnotnejšia kryptomena vykazuje signály býčieho pohybu. Poukázal napríklad na to, že je veľmi potešiteľné, akým spôsobom sa dokázal Bitcoin vyrovnať s negatívnymi správami (FUD-om) v súvislosti s Bitfinexom a Tetherom. To je podľa neho zdravým signálom toho, že sa medvedí trh naozaj končí.

Taktiež vidí pozitíva v tom, že priemerné denné transakcie v sieti Bitcoinu dosahujú takmer všetky historické maximá, ale transakčné poplatky výrazne nerastú.

Pokiaľ ide o indikátory, poukazuje najmä na to, že Bitcoin je nad hranicou svojho 200-dňového kĺzavého priemeru. Za hlavný dôvod blížiaceho sa bullrunu však považuje skutočnosť, že rastie obchodná aktivita s Bitcoinom na over-the-counter, teda mimoburzových trhoch (OTC).

,,Zisťovali sme u maklérov OTC, ktorí sú veľmi významní pri uľahčovaní prístupu inštitucionálnym investorom do trhu, a všetci hovorili o 60 až 70% zvýšení aktivity a počtu klientov a tiež objemu obchodov na jedného klienta. Fundamenty sa zlepšujú, technológie sa zlepšujú a stúpa aj aktivita Hodlerov,” dodal.

Zdroj: newsbtc.com

 Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.  

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.