Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

POTVRDENÉ: Nový token Bitfinexu sa bude volať LEO. Aké bude mať vlastnosti?

Článok

bitfinex-leo
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Špekulácie o tom, že burza Bitfinex plánuje vydanie vlastného natívneho tokenu v rámci počiatočnej burzovej ponuky (IEO) boli založené na pravde. Potvrdil to jeden z hlavných akcionárov Bitfinexu Zhao Dong, ktorý zverejnil aj novy propagačný materiál s podrobnými informáciami.

Dokument o IEO natívneho tokenu Bitfinexu tvrdí, že do predaja sa dostanú tokeny v celkovej hodnote 1 miliardy dolárov. Token sa bude volať LEO a do obehu by sa mal dostať podľa doteraz zverejnených informácii v počte miliardy kusov. Jeden token LEO bude teda zrejme stáť (v rámci IEO) rovný 1 dolár.

Držitelia tokenov LEO budú mať zníženie poplatky za obchodovanie na burze Bitfinex a tiež na pripravovanej decentralizovanej burze EOSfinex. Okrem toho budú mať aj ďalšie zľavy – napríklad v prípade úverových poplatkov, poplatkov za vklad a výber a podobne. LEO token by mal garantovať aj ďalšie výhody pre jeho držiteľov v rámci ďalších platforiem a produktov, ktore iFinex plánuje spustiť v budúcnosti.

Predaj tokenov nebude dostupný investorom z USA, Kanady a ďalších menších vybraných jurisdikcií. Predpredaj by mal byť určený len pre veľkých investorov s kapitálom aspoň milión dolárov. Údajne je už polovica tokenov dopredu zajednaná.

Motívom predaju týchto tokenov je zo strany Bitfinexu vykrytie straty 850 miliónov dolárov, ktoré sú v súčasnosti zmrazené na viacerých účtoch firmy Crypto Digital, ktorá mala pre Bitfinex sprostredkovávať platby zákazníkom. Bitfinex argumentuje, že tieto zdroje boli zmrazené neprávom a žiada patričné organy o ich uvoľnenie. Stratu sa doteraz snažil kryť využitím zdrojov spoločnosti Tether (má rovnaké vedenie ako Bitfinex), ktoré však boli určené na krytie stablecoinu USDT. Z tohto dôvodu Bitfinex čelí vyšetrovaniu generálnej prokuratúry štátu New York.

Právnici spoločnosti Tether medzitým potvrdili, že aktuálne majú k dispozícii len zdroje na krytie približne troch  štvrtín všetkých USDT v obehu.

Portál CoinMarketCap sa medzitým rozhodol, že pri výpočte ceny kryptomien nebude (pravdepodobne zatiaľ len dočasne) zohľadňovať ceny a údaje z Bitfinexu.

Zdroj: cointelegraph.com

 Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.  

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.