Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Binance uvažovala nad možnosťou, že zruší transakciu hackerov v blockchaine Bitcoinu

Článok

bitcoin-transakcia-zhao
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Niekoľko hodín po tom, ako bolo dnes ráno oficiálne potvrdené, že burza Binance sa stala obeťou hackerského útoku, počas ktorého bolo ukradnutých vyše 7000 BTC, naznačil šéf burzy Changpeng Zhao riešenie, ktoré znepokojilo celú kryptokomunitu.

Changpeng Zhao totiž na Reddite v rubrike „Ask me Anything” priznal, že Binance by sa mohla pokúsiť odstrániť z blockchainu Bitcoinu spomínanú transakciu hackerov a tým tento hack v podstate anulovať. Inak povedané požiadal/zaplatil by minerov, aby vytvorili nový najdlhší chain, ktorý neobsahuje túto transakciu.

Zhao si myslí, že by to bolo možné, ale vyžadovalo by to viac ako 51% hashovacej sily. ,,Aby sme boli úprimní, môžeme to urobiť pravdepodobne v priebehu niekoľkých dní. Existujú však obavy, že ak ovplyvníme sieť Bitcoinu v takomto meradle, môže to mať negatívne dôsledky, pokiaľ ide o dôveryhodnosť Bitcoinu.”

Komunita na vyjadrenie Zhaa pochopiteľne reagovala veľmi negatívne. Známa postava z Twitteru WhalePanda reagoval takto:

,,Nikto sa nechystá reorganizovať blockchain Bitcoinu takýmto spôsobom:

  • Nikdy by sa nemala robiť žiadna pomoc. Toto nie je Ethereum
  • 7000 BTC nie je pre Binance tak veľa peňazí (ak sú úprimní ohľadom toho, koľko zarábajú)
  • Hrajte hlúpe hry, vyhrajte hlúpe ceny”

Samotný Zhao po tom, ako sledoval kritické ohlasy na jeho vyjadrenie, oznámil, že sa rozhodli k tomuto kroku nepristupovať.  ,,Po tom čo som hovoril s viacerými stranami, vrátane @JeremyRubin, @_prestwich, @bcmakes, @hasufl, @JihanWu a ďalšími, sme sa rozhodli nepokúsiť sa o reorganizáciu (siete BTC).”

Šéf Binance však uviedol svoj názor na to, aké pozitíva a negatíva by to prinieslo:

,,Pozitíva:

  • Mohli by sme sa pomstiť hackerom a previesť to čo ukradli na minerov
  • Mohlo by to zabrániť ďalším pokusom o hack, ktoré sú v procese
  • Mohli by sme zistiť, ako sa vyrovná sieť bitcoinu s takouto situáciou

Negatíva:

  • Mohli by sme zničiť kredibilitu Bitcoinu
  • Mohli by sme spôsobiť rozpad bitcoinovej siete a komunity. Tie majú omnoho vyššiu hodnotu, než 40 miliónov dolárov
  • Hackeri nám ukázali určité slabé miesta, o ktorým sme predtým nevedeli
  • Aj keď je to pre nás drahá lekcia, je to lekcia. Bolo našou zodpovednosťou chrániť fondy užívateľov”

Zhao napokon ukončil svoj tweet konštatovaním, že takýto veľký zásah do blockchainu Bitcoinu by nebol napokon možný. Priznal, že je to najimúnnejšia distribuovaná kniha na svete.

Z nášho pohľadu je prinajmenšom zvláštne, že sa Changpeng Zhao vôbec rozhodol verejne priznať, že nad niečím takým u Binance uvažujú, bez ohľadu na to, či by sa niečo také dalo realizovať. Zhao si totiž dobre uvedomoval, že tieto vyjadrenia ohrozujú jeho kredibilitu a zároveň spochybňujú bezpečnosť celej siete BTC. Pravdepodobne preto išlo o akýsi spôsob demonštrácie súčasnej sily Binance a možností, akými táto burza disponuje.

OFICIÁLNE: Burza Binance bola hacknutá, prišla o 7000 BTC

Zdroj: newsbtc.com

 Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.  

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne