Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Chervinsky naznačil bankrot Tetheru, Lubin je tiež pesimista

Článok

tether-chervinsky-lubin
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Zakladateľ technologickej blockchainovej spoločnosti ConsenSys Joseph Lubin je v prípade kauzy Bitfinex – Tether pesimista a naznačuje, že celá situácia nemusí dopadnúť vôbec dobre. Podobne to vidí aj právnik Jake Chervinsky.

,,Zdá sa, že ide o naozaj veľký neporiadok a pravdepodobne sa to len tak nezlepší. Tether je pre náš ekosystém dôležitý, pretože ho využívajú rôzne inštitúcie na dosiahnutie plynulejšieho obchodovania,” uviedol Joseph Lubin počas konferencie Fluidity Summit.

Pochybnosti súvisiace s Tetherom, respektíve jeho stablecoinom USDT, by však mohli pomôcť iným stabelcoinom. ,,Sú tu iné cenovo stabilné tokeny a myslím si, že kvôli tejto kauze získajú väčšiu trakciu. Môže to byť podľa mňa naozaj dobrá vec (pre trh pozn.red).”

Tether (USDT) má medzi stablecoinami v súčasnosti dominantné postavenie. Podieľa sa na vyše 80% všetkých obchodov so stablecoinami na burzách. Iné stablecoiny, či už USDC, TUSD alebo GUSD sa snažia upútať investorov tým, že zverejňujú pravidelné hodnoverné nezávisle audity svojho krytia.

Právnici Tetheru po vypuknutí kauzy Bitfinexu, ktorý využil 700 miliónov dolárov zo zdrojov Tetheru, aby kryl svoju 850 miliónovú stratu, priznali, že USDT je v súčasnosti krytý len na 74%. Ku podivu ani všetky negatívne informácie zatiaľ nezamávali s hodnotou USDT.

Podľa právnika Jakea Chervinského, ktorý je špecialistom na blockchain technológiu, kryptomeny a regulačné procesy v tejto oblasti, to však neznamená, že nie je v ohrození. Naznačil to vo svojom tweete, v ktorom najprv citoval knihu Hemingwaya “Slnko tiež stúpa” a následne sa vyjadril k možnej podobnosti medzi BitConnectom a Tetherom (USDT).

,,Ako ste zbankrotovali?” Spýtal sa Bill.
,,Dvomi spôsobmi,” odpovedal Mike. ,,Postupne a potom náhle.”
– Hemingway, Slnko tiež stupa

Insolvencia zasiahne tvrdo a rýchlo. Bitconnect sa tiež obchodoval nad 200 dolármi deň predtým, ako sa obchodoval za 9 dolárov.

 Tether môže v pohode držať svoje kolíky, až do momentu, kým nebude.”

Medzitým znepokujú správy, podľa ktorých majú zákazníci Bitfinexu problém robiť výbery z tejto burzy. Napriek všetkému cena Bitcoinu naďalej rastie a akoby bola imúnna voči zlým správam z posledného týždňa. Neovplyvnil ju ani hack burzy Binance.

Zdroj: cointelegraph.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.  

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.