Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

[SÚHRN TÝŽĎNA]: 10+ najzaujímavejších správ zo sveta kryptomien

Článok

bitcoin
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Ďalší týždeň, ktorý bol opäť v znamení posilňovania Bitcoinu, je za nami. Prinášame vám prehľad TOP správ z kryptosveta za posledných 7 dní. 

Bitcoin

Už len necelých 23 dní nás delí od historicky tretieho halvingu Bitcoinu, pri ktorom sa zníži odmena pre ťažiarov za vyťaženie nového bloku z 12.5BTC na 6.25 BTC. Tomu, čo to vlastne je halving, sme sa venovali v tomto rozsiahlom článku.

Čínske ministerstvo priemyslu a technológie zverejnilo svoj 17. rating kryptomien. Bitcoin sa opäť nenachádzal ani v prvej desiatke, pričom top kryptomenou je naďalej vraj EOS. Viac sa dozviete tu.

Burzy Bitfinex a BitMEX prišli za posledný mesiac o viac než tretinu držaných bitcoinov. O možných dôvodoch sme písali tu.

Aj ďalšia správa sa týka búrz. Počet transakcií BTC na ne vyrovnal negatívny rekord z roku 2016. Značí to, že mnoho investorov aktuálne zrejme preferuje držanie kryptomien na svojich peňaženkách. Podrobnosti sa dočítate tu.

Šéf najväčšej kryptoburzy Binance Changpeng Zhao si myslí, že matematika bude napokon fungovať a kvantitatívne uvoľňovanie (QE) povedie k tomu, že cena Bitocinu začne výrazne rásť. Stane sa to však podľa neho až o niekoľko mesiacov. Viac sa dozviete tu.

Podľa Martyho Benta bude čoraz väčším trendom u veľkých ropných spoločností, že budú využívať svoje nevyužité zdroje na ťažbu kryptomien. Ropný priemysel by tak v budúcnosti mohol ovládnuť aj sektor ťažby Bitcoinu. Viac sme sa téme venovali v tomto článku.

Väznený zakladateľ najväčšieho ilegálneho online trhoviska na darkwebe Silk Road Ross Ulbircht tvrdí, že Bitocin sa môže prepadnúť až k cene š200 dolárov.

Bratia Winklevossovci si myslia, že halving bude mať napokon na Bitcoin pozitívny vplyv a v súvislosti s pandémiou koronavírusu tvrdia, že BTC čelí svojmu historickému bodu.

Altcoiny

Hlavný predstaviteľ kryptomeny Cardano a spoluzakladateľ Ethereum Charles Hoskinson hovoril o Ethereum a o vplyve Vitalika Buterina na tento projekt. O jeho názoroch na druhú najväčšiu kryptomenu na trhu sa dočítate tu.

Charles Hoskinson z Cardano tento týždeň vymenoval aj 9 kryptoprojektov mimo Ethereum, Bitcoin a Cardano, ktoré sa mu pozdávajú najviac. Ak vás zaujíma o ktoré ide, otvorte si tento článok.

Vitalik Buterin (Ethereum) spochybňuje ťažbu kryptomien cez mobilné zariadenia. Reagoval tým na správy, podľa ktorých chce HTC v modeli Exodus podporovať ťažbu kryptomeny Monero. Viac tu.

Kryptomena XRP má za sebou nevydarené obdobie. V prvom kvartáli 2020 obstála spomedzi TOP25 kryptomien vôbec najhoršie zo všetkých. Nedarilo saj jej pritom ani minulý rok a je reálne, že čoskoro ju v kapitalizácii predbehne Tether. Viac sa dočítate tu.

Mali by ste vedieť

  • Medzinárodný menový fond (MMF) upozorňuje, že svetu hrozí najväčšia hospodárska kríza od Veľkej hospodárskej depresie ešte spred druhej svetovej vojny. Téme sme sa venovali tu.
  • V Rusku stúpla návštevnosť búrz s kryptomenami zhruba o 6%

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne