Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Zhao: Matematika bude fungovať, QE posunie cenu Bitcoinu hore

Článok

Changpeng Zhao Bitcoin Mesiac
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Zakladateľ burzy Binance a jeden z najbohatších ľudí kryptopriemyslu Changpeng Zhao známy aj ako “CZ” hovoril počas aktuálne prebiehajúcej konferencie BlockDown 2020 o dopadoch ekonomickej krízy na trh s krypotmenami a na samotný Bitcoin.

Changpeng Zhao priznal, že tento rok neprebieha z globálneho hľadiska pre pandémiu koronavírisu vôbec dobre, no je prekvapený, že kryptomenám sa darí aj za týchto okolností pomerne dobre. ,,Aj keď cena Bitocinu klesla, vidíme oveľa viac obchodnej aktivity,” zdôraznil, že objem obchodovania kryptomien na hlavných burzách sa zvýšil 3 až 5-násobne.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Zhao priznal, že podobne ako mnoho iných kryptoinvestorov neočakával, že trh s kryptomenami bude po prepade tradičných trhov padať tak výrazne. ,,Každý si myslel, že cena bitocinu sa zvýši, keď príde k hospodárskej kríze. V zásade sa však stalo, že keď sa hlavné mainstream trhy prepadli o 5%, tak zmizlo z rúk ľudí mnoho peňazí.”

Šéf najväčšej kryptoburzy následne uviedol, že aktuálne sledujeme nevídaný jav. V minulosti, keď sa cena kryptomien výrazne prepadla, bolo obvyklé, že objemy obchodov na burzách sa znížili. Tentokrát sa však výrazne zvýšili. ,,Znamená to, že do priemyslu prichádza omnoho viac ľudí. Zvyčajne, keď sa to stane, ceny kryptomien nezostanú dlho tak nízko,” naznačil množný scenár, v ktorý dúfa mnoho fanúšikov kryptomien.

Zhao sa domnieva, že kvantitatívne uvoľňovanie (QE), teda razantné opatrenia vlád (“tlačenie peňazí”), ktoré sa budú týmto spôsobom snažiť zachrániť svoje ekonomiky, bude viesť k výraznejšiemu prijatiu kryptomien. Uviedol však, že mnohí kryptoinvestori majú od tohto faktu až príliš býčie a skoré očakávania.

,,Myslím si, že v podstate všetci očakávajú, že sa to stane každým dňom. Dúfajú, že v okamihu, keď FED začne tlačiť peniaze, začne rásť cena Bitcoimnu, pretože ľudia by tieto peniaze mali využiť na kúpu kryptomien. Ale zatiaľ tieto peniaze nikto nedostal a stále sa snažia zistiť, ako rozdeliť svoje peniaze…“

Z dlhodobého hľadiska je však presvedčený, že matematika bude fungovať. ,,Ak zvýšite množstvo fiatovej meny v obehu a Bitcoin bude medzitým obmedzeným aktívom, matematika nakoniec bude fungovať. Takže si myslíme, že dopady (kvantitatívneho uvoľňovania) na Bitcoin uvidíme o pár mesiacov.”

Zdroj: cointelegraph.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.