Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Zhao: Matematika bude fungovať, QE posunie cenu Bitcoinu hore

Článok

Changpeng Zhao Bitcoin Mesiac
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Zakladateľ burzy Binance a jeden z najbohatších ľudí kryptopriemyslu Changpeng Zhao známy aj ako “CZ” hovoril počas aktuálne prebiehajúcej konferencie BlockDown 2020 o dopadoch ekonomickej krízy na trh s krypotmenami a na samotný Bitcoin.

Changpeng Zhao priznal, že tento rok neprebieha z globálneho hľadiska pre pandémiu koronavírisu vôbec dobre, no je prekvapený, že kryptomenám sa darí aj za týchto okolností pomerne dobre. ,,Aj keď cena Bitocinu klesla, vidíme oveľa viac obchodnej aktivity,” zdôraznil, že objem obchodovania kryptomien na hlavných burzách sa zvýšil 3 až 5-násobne.

Zhao priznal, že podobne ako mnoho iných kryptoinvestorov neočakával, že trh s kryptomenami bude po prepade tradičných trhov padať tak výrazne. ,,Každý si myslel, že cena bitocinu sa zvýši, keď príde k hospodárskej kríze. V zásade sa však stalo, že keď sa hlavné mainstream trhy prepadli o 5%, tak zmizlo z rúk ľudí mnoho peňazí.”

Šéf najväčšej kryptoburzy následne uviedol, že aktuálne sledujeme nevídaný jav. V minulosti, keď sa cena kryptomien výrazne prepadla, bolo obvyklé, že objemy obchodov na burzách sa znížili. Tentokrát sa však výrazne zvýšili. ,,Znamená to, že do priemyslu prichádza omnoho viac ľudí. Zvyčajne, keď sa to stane, ceny kryptomien nezostanú dlho tak nízko,” naznačil množný scenár, v ktorý dúfa mnoho fanúšikov kryptomien.

Zhao sa domnieva, že kvantitatívne uvoľňovanie (QE), teda razantné opatrenia vlád (“tlačenie peňazí”), ktoré sa budú týmto spôsobom snažiť zachrániť svoje ekonomiky, bude viesť k výraznejšiemu prijatiu kryptomien. Uviedol však, že mnohí kryptoinvestori majú od tohto faktu až príliš býčie a skoré očakávania.

,,Myslím si, že v podstate všetci očakávajú, že sa to stane každým dňom. Dúfajú, že v okamihu, keď FED začne tlačiť peniaze, začne rásť cena Bitcoimnu, pretože ľudia by tieto peniaze mali využiť na kúpu kryptomien. Ale zatiaľ tieto peniaze nikto nedostal a stále sa snažia zistiť, ako rozdeliť svoje peniaze…“

Z dlhodobého hľadiska je však presvedčený, že matematika bude fungovať. ,,Ak zvýšite množstvo fiatovej meny v obehu a Bitcoin bude medzitým obmedzeným aktívom, matematika nakoniec bude fungovať. Takže si myslíme, že dopady (kvantitatívneho uvoľňovania) na Bitcoin uvidíme o pár mesiacov.”

Zdroj: cointelegraph.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne