Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

MMF: Hrozí najhoršia kríza od Veľkej hospodárskej krízy spred 90 rokov

Článok

strach
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Medzinárodný menový fond (MMF) šokoval verejnosť hrozivou predpoveďou, podľa ktorej hrozí svetovej ekonomike najväčšia kríza od Veľkej hospodárskej krízy. Svetové HDP sa podľa prognózy MMF prepadne až o 3%.

V čase, kedy Bitcoin zaznamenáva rekordnú koreláciu s tradičnými trhmi, sú tieto správy pochopiteľne negatívne aj pre fanúšikov kryptomien. Ak bude Bitcoin naďalej napodobňovať cenové pohyby svetových akcii na čele s S&P 500, šanca na jeho skorý bullrun je minimálna.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Medzinárodný menový fond publikoval svoju správu 14. apríla. Uvádza v nej, že dôsledky pandémie koronavírisu a choroby COVID-19 pravdepodobne spôsobia najväčší hospodársky pokles za posledných 90 rokov, pričom do roku 2022 budú predstavovať straty čiastku 9 biliónov dolárov.

Odhad rastu ekonomiky od januárovej správy klesol o 6,3% z predpokladaného rastu 3,3% na záporné tri percentá. MMF očakáva, že kríza zasiahne viac ako 170 krajín sveta.

Riaditeľka MMF Gita Gopinathová uviedla, ž predpoveď organizácie je založená na predpoklade, že pandémia bude požadovať obmedzenia pohybu ľudí v druhom štvrťroku vo väčšine krajín a bude ustupovať v druhej polovici tohto roka. ,,Tento veľký lockdown (obchodov) urobí z tejto krízy najhoršiu recesiu od Veľkej hospodárskej krízy a oveľa horšiu ako bola globálna finančná kríza (2008),” uviedla.

Na grafe môžete vidieť odhadované dopady na svetové ekonomiky (USA, Európska únia, Japonsko, Čína a India) v roku 2020 počas súčasnej krízy (vľavo) a v roku 2009 po vypuknutí predošlej krízy (vpravo).

Pokiaľ ide o Bitcoin, v jeho prípade bude rozhodujúce, či bude pokračovať v nedávnom trende korelácie s tradičnými trhmi, alebo s nimi nebude korelovať ako to robil v ešte nedávnej minulosti. Pravdou je, že nikto nedokáže s určitosťou povedať, ako sa zachová. Kým optimisti veria, že v čase recesie a stúpajúcej inflácie popri tlačení nových peňazí na záchranu ekonomiky v ňom budú vidieť ľudia držiteľa hodnoty v podobe digitálneho zlata, pesimisti si myslia, že investori pôjdu po “hotovosti” a tak sa budú zbavovať svojich rizikových aktív. Medzi ne patrí aj BTC.

Treba upozorniť, že v kríze z roku 2008 korelovalo pri prvotnom prepade s akciami aj zlato, ktoré je všeobecne považované za bezpečný prístav. Jeho hodnota klesla až o 30%. Následne však v priebehu tri a pol roka neustále posilňovalo (+150%), až vytvorilo svoje historické maximá.

Ak by sa teda história opakovala, Bitcoin by mohol posilňovať podobne ako zlato (ak by sa potvrdila téza, že sa stáva digitálnym zlatom), avšak pravdepodobne až potom, ako by zaznamenal ešte výraznejší prepad.

Upozorňujeme vás, že nikto nevie, ako to napokon bude a preto buďte extrémne opatrní pri vašich investíciách. Neriskujte viac, než si môžete dovoliť stratiť.

Zdroj: cointelegraph.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.