Sme aj na sociálnych sieťach

Cardano

Hoskinson hovoril o Ethereum: Je také rýchle, aký rýchly je Vitalik Buterin

Článok

Vitalik Buterin, Charles Hoskinson
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Portál Cointelegraph sa rozprával so spoluzakladateľom kryptomeny Ethereum a aktuálnym lídrom projektu Cardano (ADA) Charlesom Hoskinsonom. Predmetom publikovanej prvej časti rozhovoru bolo Ethereum (ETH) a jeho hlavný líder Vitalik Buterin.

Charles Hoskinson si myslí, že jedným z hlavných dôvodov, prečo Ethereum v niektorých bodoch zlyháva, najmä pokiaľ ide o tempo prác, je samotný Vitalik Buterin a to z toho dôvodu, že od neho závisí príliš veľa vecí. ,,Takže v podstate Ethereum sa pohybuje rýchlosťou Vitalika,” skonštatoval na úvod.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

,,Ak je niekto v tom čo robí veľkým odborníkom a stane sa príliš kompetentným, začne od neho všetko závisieť. Keď však hovoríme o výskume a o skutočnom dodaní produktu na trh, niektoré veci si vyžadujú viac skúsenosti,” naznačil Hoskinson, že Buterinovi chýbajú praktické skúsenosti, pretože predtým neviedol žiadny iný dôležitý projekt. ,,Predtým nič podobné nerobil. Toto je jeho prvý biznis, jeho prvý projekt. Nikdy nerobil vo výskume, nikdy nebol generálnym riaditeľom.”

Hoskinson kritizoval aj to, že prezentované plány Ethereum sú príliš optimistické, čo vedie k nereálnym očakávaniam komunity. ,,Myslím si, že marketing Ethereum v tomto zlyháva. Ciele ako decentralizácia webu, vytváranie novej tokenovej ekonomiky, problematika škálovania, tieto veci sú veľmi náročné a vyžadujú sú veľa tvrdej práce na vedeckej aj technickej úrovni. Môžu trvať 5, 10, 20 rokov, no v komunite Ethereum existuje presvedčenie, že nejako sa to celé podarí a urobí sa to v priebehu mesiacov, alebo maximálne pár rokov na rozdiel od desaťročí.”

Líder Cardano sa tiež čudoval určitým postupom Ethereum ohľadom Proof of Stake algoritmu. Ethereum má predsa v pláne prechod na Proof-of-Stake, takže nerozumie tomu, prečo sa snažia zmeniť proof of work algoritmus.

Pokiaľ ide o Vitlaika Buterina, chváli jeho osobnostné vlastnosti. ,,Nikdy som nespochybnil jeho etiku Nikdy som nespochybnil jeho integritu a jeho vieru v produkt a jeho ekosystém.”

Hoskinson priznáva, že Ethereum napriek spomenutým problémom vníma ako hlavného konkurenta pre jeho Cardano. ,,Myslím si, že tu stále budú a budú relevantní a silní konkurenti,” priznal.

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.