Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Winklevossovci: Bitcoin čelí vďaka koronavírusu historickému bodu

Článok

Bratia Winklevossovci
Bratia Winklevossovci

Nikto z nás nedokáže s určitosťou predvídať, ako pandémia koronavírusu ovplyvní budúcnosť  Bitcoinu. Krypto-optimisti veria, že ľudia v dôsledku ekonomických dopadov nájdu v Bitcoine čaro, ktoré dodnes mnohí prehliadali a pesimisti si naopak myslia, že kríza so sebou strhne aj kryptotrh. Na strane optimistov sú nepochybne aj bratia Winklevossovci.

Cameron a Tyler Winklevossovci, ktorí sú autormi pôvodnej myšlienky založenia Facebooku (šéf Facebooku Mark Zuckerberg im ich nápad “ukradol“, za čo im musel neskôr vyplatiť obrovské odškodné. Winklevossovci časť týchto financií investovali do Bitcoinu pozn.red.), aktuálne stoja na čele úspešnej americkej krypto zmenárne Gemini. Na Twitteri najnovšie uviedli, že pandémia koronavírusu bude pre Bitocin predstavovať historický zlomový bod a fanúšikom najznámejšej kryptomeny odporúčajú, aby svoje bitcoiny naďalej “HODL-ovali”.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Optimizmus týchto jednovaječných dvojičiek koreluje s rôznymi inými známymi investormi (napr. Robert Kiyosaki, Tim Draper…), ktorí tvrdia, že Bitcoin sa zrodil v reakcii na predchádzajúcu finančnú krízu a dospeje v období, kedy bude stáť na hrane krízy oveľa väčších rozmerov. Nuž a tej pravdepodobne už čelíme.

Pravdou však je, že Bitcoin pri nedávnom prudkom prepade svetových trhov padol taktiež veľmi výrazne, čo značí, že zatiaľ reaguje na negatívne správy podobne ako iné trhy. Optimisti veria, že tento trend sa prehlbujúcimi sa problémami a tlačením nových fiatových peňazí a ich znehodnocovaním začne meniť a investori uvidia v Bitcoine nový typ moderného zlata – digitálnej formy držiteľa hodnoty voči inflačnému doláru. Treba poznamenať, že aj zlato na začiatku finančnej krízy v roku 2008 výrazne padalo, no následne vytvorilo svoje historické maximá.

Naša rada ostáva rovnaká – neinvestujte viac než si môžete dovoliť stratiť. Bitcoin je extrémne volatilný. Buďte opatrní.

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.