Sme aj na sociálnych sieťach

Basic Attention Token

Charles Hoskinson vymenoval 9 kryptoprojektov, ktoré obdivuje

Článok

Charles Hoskinson
Charles Hoskinson

Charles Hoskinson, ktorý stál pri vzniku kryptomeny Ethereum a v posledných rokoch je hlavným predstaviteľom kryptomeny tretej generácie a možného konkurenta Ethereum – projektu Cardano (ADA), sa v rozhovore pre Cointelegraph vyjadril k niekoľkým kryptoprojektom, ktoré upútali jeho pozornosť.

Konkrétne ide o kryptoprojekty Ergo, ZCash, StarkWare, Lightning Labs, Dash, Tezos, Algorand, Avalanche a Basic Attention Token.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

V súvislosti s projektom Ergo poznamenal, že podľa neho ide o jednu najrevolučnejších kryptomien, ktoré boli kedy predstavené. Tvrdí, že je postavená na niekoľkých naozaj bláznivých nápadoch. Ergo založil Hoskinsonov obľúbený technológ Alex Cheuprnoy, ktorý sa podieľal aj na vývoji Cardano.

Keď hovoril o  StarkWare uviedol, že v čele projektu stoja neuveriteľne inteligentní ľudia. Dokonca poznamenal, že vývoj na tomto projekte pomáha aj Cardano pokiaľ ide o problematiku škálovateľnosti.

Hoskinson priznáva, že má veľký rešpekt voči spoločnosti Lightning Labs, ktorá rieši problematiku škálovateľnosti a interoperabilitu medzi kryptomenami. ,,Zdá sa, že s týmito ľuďmi je ľahké komunikovať a spracovať. Sú to spravodliví, otvorení, dobrí ľudia,” pochválil ľudí z projektu, ktorého hlavným cieľom je postaviť riešenie druhej vrstvy pre bitcoinovu sieť, čo umožní posielanie a prijímanie peňazí efektívnejšie, než kedykoľvek predtým.

Pokiaľ ide o Dash, tvrdí, že voči jeho komunite prechováva veľkú úctu. Popri ZCash ide o druhý projekt, ktorý je orientovaný na realizáciu súkromných transakcií, ktorý Hoskinson obdivuje.

V súvislosti s Tezos uviedol, že komunitu okolo tejto kryptomeny nemá príliš v láske, pretože voči Cardano komunite je pomerne “jedovatá a negatívna”. ,,Niekedy sa mi zdá, že nikdy neminú príležitosť, keď si do nám môžu kopnúť,” priznal. Na druhú stranu Hoskinson uviedol, že má veľkú úctu voči technológii a filozofii projektu Tezos. Ten bol vytvorený s cieľom zabezpečiť bezpečnosť a správnosť kódu pre aktíva a iné prípady použitia s vysokou hodnotou.

Pochvalne sa vyjadril aj k Algorand, ktorý je podľa neho ďalšou z mála kryptomien,  ktoré popri Cardano stavajú na vedeckých princípoch. ,,Aj keď sme z tohto pohľadu konkurenti, dokážeme si navzájom odkazovať na naše práce, učiť sa jeden od druhého a rásť vedľa seba,” pochvaľuje si. Algorant je ďalší blockchain pracujúci na stakingu (proof of stake). Hlavným cieľom projektu je vytvoriť transparentný systém, v ktorom môžu všetci používatelia dosiahnuť úspech skrz decentralizáciu.

Avalanche je menej známy projekt, na čele ktorého stojí profesor Cornell Emin Gun Siirier. Jeho cieľom je priniesť škálovateľnosť a funkčnosť. Hoskinson si myslí, že ide o kryptomenu, ktorá môže byť základnou účtovnou jednotkou medzi viacerými blockchainami umiestnenými vo väčšej AVA Network.

Na záver sa vyjadril ku kryptomene Basic Attention Token. Rast prijatia tokenu BAT označil za fenomenálny. ,,Myslím si, že sú pripravení stať sa do 5 alebo 10 rokov popredným hráčom vo svete prehliadačov. Minimálne nahradiť Firefox a potenciálne získať zmysluplný podiel vo svete prehliadačov, čo by mohlo viesť k miliardám dolárov z príjmov z reklám,” upozornil na veľký potenciál kryptomeny napojenej na decentralizovaný prehliadač Brave, ktorý odmeňuje používateľov za sledovanie reklám distribúciou tokenov Basic Attention Token.

Zdroj: cointelegraph.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.