Svet rieši koronavírus a táto téma vôbec neobchádza ani Bitcoin a ostatné kryptomeny. Prinášame vám prehľad TOP správ tohto týždňa.
Bitcoin
Traderi sa v priebehu posledných dní určite nenudili. Cena Bitcoinu lietala hore dole v rozmedzí od 4 500 až do 6 800 dolárov. Tú súčasnú ani nebudeme písať, pretože je možné, že sa o chvíľu opäť výrazne zmení. S cenou Bitcoinu napríklad zamávalo oznámenie FEDu, ktorý znížil úrokovú sadzbu na nulu. Písali sme o tom tu.
Na trhu s kryptomenami je aktuálne veľký strach a neistota. Potvrdzujú to aj údaje z častokrát citovaného indexu Fear & Greed Index (BFGI), ktoré sa tento týždeň dostali k takmer najnižším hodnotám v histórii tohto ukazovateľa. Viac sa dočítate tu.
Mnohí analytici sa zhodujú, že Bitcoin je aktuálne mimoriadne rizikovou investíciou. Lina Seicheova z burzy s kryptoderivátmi BTSE si myslí, že súčasný dopyt investorov po hotovosti a vysoká likvidita Bitcoinu je v súčasnosti pre BTC nevýhodou, no v dlhodobejšom horizonte sa môžu veci zmeniť. Viac sa dočítate tu.
Philip Salter, ktorý pôsobí v miningovej spoločnosti Genesis Mining, vysvetlil ako vplýva súčasná situácia na funkčnosť spoločnosti, ktoré sa špecializujú na ťažbu bitcoinu a tiež opísal, prečo aj oni museli pristúpiť k predajú svojich BTC. Pokiaľ ide o budúcnosť, myslí si, že ak sa svet dostane do ozajstnej krízy, cena Bitcoinu môže explodovať. Viac sa dočítate tu.
Miliardár Tim Draper je stále obrovský bitcoinovým optimistom. Tvrdí, že nie vlády, ale Bitcoin dokáže zachrániť svet pred rozsiahlou ekonomickoiu krízou. Stále stojí aj za svojou predikciou 250 tisíc dolárov za Bitcoin do roku 2022. Viac sa dozviete tu.
Známy trader Peter Brandt prišiel tento týždeň s ďalším kontroverzným výrokom. Domnieva sa, že vplyv halvingu na Bitcoin je preceňovaný a vysvetlil vlastný model dopadu halvingu na cenu. Podrobnosti sa dozviete tu.
Spoločnosť Chainalysis tvrdí, že situácia Bitcoinu sa nateraz stabilizovala, pretože podľa jej záverov väčšina ľudí, ktorí sa potrebovali rýchlo zbaviť svojich bitcoinov, aby získali potrebnú hotovosť, tak už urobili. Naopak drvivá väčšina hodlerov stále so svojimi bitcoinami nehýbe. Podrobnosti sa dozviete tu.
BitMEX Research, teda analytická odnož burzy BitMEX, vo svojej novej štúdii tvrdí, že Bitcoin čelí v súvislosti s koronavírusom najväčšej výzve vo svojej histórii. Písali sme o tom tu.
Ebook: TOP 5 AI kryptomien
Dostupné na stiahnutie
Šéf burzy Binance Changpeng Zhao si myslí, že koronavírus nemôže za súčasne ekonomické problémy a bol len iskrou, ktorá ich odštartovala. Vyjadril sa taktiež k Bitcoinu.
Altcoiny
Raper a držiteľ Grammy Akon spúšťa v Afrike svoj token Akoin, ktorý má vraj pomôcť čiernemu kontinentu uvoľniť potenciál najväčšej pracovnej sily na svete. Poháňať ho majú atomové swapy medzi kryptomenami, menovými pármi a kreditmi mobilných telefónov v sieti Akoin.
MakerDAO, ktorá je vedúcim hráčom v sektore decentralizovaných financií (DeFi), čelí riziku straty likvidity na súčasnom neistom trhu. Špekuluje sa, že komunita by mohla schváliť podporu pre stablecoin USDC, ktorý by sa stal alternatívnym kolaterálom umožňujúcim znášať súčasné riziko.
Čínska novinárka Sarah Zhengová sa snažila využiť sieť Ethereum, aby obišla silnú cenzúru internetu v Číne. Týmto spôsobom sa pokúšala o to, aby jej rozhovor s Dr. Aiom o nástrahách koronavírusu dokázal obísť blokáciu obsahu na čínskom internete.
Stablecoin Tether (USDT) mieri už na ôsmy blockchain. Po Ethereum, Algorand, EOS, Liquid Network, Omni protokol a Tron sa dostáva už aj na Bitcoin Cash. Tether je aktuálne štvrtou najväčšou kryptomenou na trhu podľa trhovej kapitalizácie.
Mali by ste vedieť
- Spoločnosť Brave Software stojaca za decentralizovaným prehliadačom Brave podala v Írsku oficiálnu sťažnosť na Google, ktorý podľa nich porušuje nariadenia o ochrane osobných údajov GDPR
- Americký gigant Goldman Sachs mal informovať svojich klientov o apokalyptickom scenári, na ktorý sa majú pripraviť v nasledujúcich mesiacoch. Viac sa dozviete tu.
- Podľa štúdie UCLA Health and LedgerDomain dokáže technológia blockchain ušetriť americkému farmapriemyslu až 180 miliónov eur ročne. Má ísť najmä o riešenia týkajúce sa kontroly dodávateľského reťazca liekov. Od roku 2023 totiž bude musieť každý lekárnik overiť pôvod lieku, ktorý vydáva, na čo firmy vôbec nie sú pripravené
- Šialený návrh dať 2000 dolárov dospelému mesačne a 1000 dolárov každému dieťaťu mesačne predniesla americká demokratická kongresmanka Maxine Watersová. Má ísť o opatrenia, ktoré pomôžu americkým domácnostiam postihnutým krízou súvisiacou s koronavírusom. Viac sme o tom písali tu.