Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Šéf Binance: Koronavírus je len iskrou, nie príčinou ekonomických problémov

Článok

Changpeng Zhao
Changpeng Zhao

Šéf burzy Binance Changpeng Zhao si myslí, že pandémia koronavírusu bola len iskrou, ktorá viedla ku globálnemu hospodárskemu oslabeniu v svete, ale nie jeho hlavnou príčinou.

Zhao, ktorý je známy aj pod skratkou “CZ” tvrdí, že koronavírus jednoducho potvrdil to, že svetová ekonomika je príliš slabá. Keď dostal otázku, či sa súčasné ekonomické problémy líšia od tých, ktorým čelili svetové trhy v roku 2008 pred vypuknutím poslednej krízy, uviedol:

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

,,V roku 2008 nedošlo k pandémii, ktorá by spomalila globálnu ekonomiku. Ale verím, že koronavírus je iba spúšťač, nie základná pričíňa problému. Svetová ekonomika by mala byť silnejšia, aspoň dostatočne silná na to, aby prežila niektoré šoky,” uviedol.

Šéf Binance si myslí, že Bitcoin sa postupne oddeľuje od tradičných trhov. Po minulotýždňovom historickom prepade ceny začal tento týždeň opäť rásť a v čase “špičky” posilnil od najnižšej minulotýždňovej ceny už o 90%. Za posledných 24 hodín však oslabil o 10% a aktuálne sa nachádza na hodnote 6000 dolárov.

Changpeng Zhao si myslí, že nastane čas, kedy investori prestanú hromadiť hotovosť a namiesto toho začnú diverzifikovať svoje portfólio. Verí, že vtedy zacielia aj na Bitcoin. ,,Začali už ľudia viac kupovať bitcoin? Nie, vo väčšine prípadov. Mnohí stále robia paniku nad svojim toaletným papierom (tým pravdepodobne myslel dolár pozn.red.),” vyhlásil a dodal: ,,Táto zmena si vyžaduje čas na propagáciu v ekonomike. K zmenám nedôjde okamžite, keďže sa jedná o masovú populáciu.”

,,Neočakávajte, že rast bitcoinu je zaručený, keď dôjde k zlyhaniu indexu Dow Jones, alebo naopak,” uviedol a doplnil, že stále verí v budúcnosť Bitcoinu ako bezpečného prístavu.

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.