Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

$2000 dospelým mesačne. Šialený návrh kongresmanky a vplyv na Bitcoin

Článok

dolare-bitcoin
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Kongresmanka za demokratickú stranu Maxine Watersová prezentovala šokujúci návrh dať každému dospelému Američanovi 2000 dolárov mesačne a každému dieťaťu 1000 dolárov mesačne, aby im týmto spôsobom pomohli v preklenutí náročnej finančnej situácie súvisiacej s epidémiou koronavírusu.

Watersová, ktorá je presedkyňou Výboru amerických finančných služieb pre domácnosti okrem toho predložila celú radu ďalších mimoriadnych legislatívnych návrhov na pomoc americkej ekonomike.

Mimo iné navrhuje pozastavenie všetkých platieb spotrebiteľským a malým podnikom, pozastavenie platieb hypoték, platieb za autá, študentských pôžičiek, pôžičiek pre malé podniky a osobných pôžičiek.

Tento šokujúci návrh výborne odzrkadľuje, akej zúfalej situácii čelí svetová ekonomika. Navrhované opatrenia sú rozsiahlejšie než čokoľvek iné, na čo si história pamätá od čias Veľkej hospodárskej krízy. Idú omnoho ďalej, než nedávna výzva kandidáta na amerického prezidenta Bernieho Sandersa, ktorý chcel dať Američanom jednorazovú dotáciu v hodnote 2000 dolárov.

Watersová sa pri prezentácii týchto návrhov odvolávala na medializované správy, podľa ktorých chce Trumpová administratíva poskytnúť 850 miliárd dolárov na pomoc postihnutým odvetviam. ,,Ak je to pravda, je zrejmé, že tejto správe chýba zmysel – rodiny musia byť na prvom mieste. Preto navrhujem odvážny fiškálny balíček ako reakciu na verejnú politiku, z čoho budú mať prospech najmä ťažko pracujúci a zraniteľní Američania, ktorí môžu v dôsledku krízy súvisiacej s koronavírusom čeliť finančným problémom, alebo dokonca riziku vysťahovania sa.”

Návrh by zrejme spôsobil masívnu infláciu

Zakladateľ spoločnosti Quantum Economics, ktorého si môžete pamätať aj ako hlavného analytika eToro, Mati Greenspan, si myslí, že tento návrh Watersovej by mal ďalekosiahly negatívny dopad. ,,V zásade by to spôsobilo masívnu infláciu, pretože by ste získali viac peňazí za rovnaké množstvo tovarov a služieb,” povedal portálu Cointelegraph.

Greenspan neverí, že by niečo také mohol Donald Trump podpísať. Situácia by sa však mohla zmeniť, ak by v blížiacich sa prezidentských voľbách vyhrali demokrati.

Aký by to malo dopad na Bitcoin?

Greenspan si myslí, že teoretické schválenie takýchto opatrení by mohlo Bitcoinu pomôcť. ,,Z dlhodobého hľadiska by z toho mohol mať prospech (Bitcoin), neviem či by to však platilo pre zvyšok kryptotrhu. V podstate čokoľvek, čo by držalo svoju hodnotu voči znehodnotenej mene (teda v tomto prípade doláru) – najmä v prípade, že by to spôsobil zlý úsudok vlád a bánk – by rozhodne posilnilo a to by bol aj príklad Bitcoinu.”

Ďalšie predstavy Watersovej

Watersová taktiež navrhuje, aby boli pozastavené negatívne reporty o spotrebiteľských úveroch, vymáhanie pohľadáviek a spätné odkupovanie na celú dobu trvania krízy a aby dlžníci dostali stimuly, ktoré by im pomohli splatiť svoje nedoplatky bez toho, aby im boli zvýšene úroky či nariadenie pokuty.

Greenspan si myslí, že niektoré navrhované opatrenia by mohli byť vhodné, ak by boli prísne časovo obmedzené, ale existuje hrozba, že ak by sa aplikovali, bolo by veľmi ťažké nepoužiť ich v budúcnosti opäť. ,,Je to ako s kvantitatívnym uvoľňovaním. Je to pandorína skrinka,” dodal.

Zdroj: cointelegraph.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.