Sme aj na sociálnych sieťach

Analýzy

Situácia Bitcoinu sa nateraz stabilizovala, uvádza Chainalysis

Článok

bitcoin-penazenka
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Analytická blockchainová agentúra Chainalysis zverejnila report týkajúci sa stavu kryptotrhu v marci 2020. Podľa častokrát citovanej firmy zaznamenali burzy od 9. marca obrovský príliv bitcoinov, pričom len v priebehu 13. marca išlo až o 319 000 BTC.

Medzi 12. a 13. marcom boli skrz burzy prevedený 9-násobok bitcoinov oproti bežnému priemeru, v dôsledku čoho klesla cena až pod 4000 dolárov. Išlo o najväčší denný prepad ceny Bitcoinu za posledných sedem rokov.

Chainalysis napriek týmto hrozivým číslam a faktu, že aktuálne sa na burzách točí dvojnásobok bitocinov oproti predchádzajúcemu bežnému dlhodobému priemeru, tvrdí, že situácia sa zatiaľ stabilizovala. ,,Väčšia prebytočných bitcoinov prichádzajúcich na burzy boli predané a zdá sa, že tie najhoršie predaje  z nadbytočných zásob boli dokončené,” tvrdí.

Firma Chainaliysis tvrdí, že napriek tomu,, že transakcie medzi 10 BTC až 1000 BTC predstavovali 70% všetkých tokov na kryptoburzách, celkové množstvo bitcoinov nezaznamenalo trvalé poškodenie. ,,Väčšina dostupných Bitcoinov nebola predaná, čo naznačuje, že väčšina bitcoinerov ich drží. Pohyb o 712 000 BTC viac smerom na burzy než je bežný priemer v posledných 8 dňoch je bezprecedentný. Ale týchto 712 000 BTC naviac predstavuje len 5% všetkých dostupných bitcoinov (všetky vyťažené bitcoiny mínus všetky bitcoiny, u ktorých sa odhaduje, že sú stratené).”

Hoci tieto závery Chainalysis pôsobia optimisticky, budúci vývoj je otázny. ,,Je ťažké predpovedať, kam budú bitcoiny pokračovať. Ukázalo sa však, že veľký nárast prílivu bitcoinov na burzy je dobrým ukazovateľom zvýšenej volatility, preto odporúčame sledovať množstvo prevádzaných bitcoinov na burzy. Očakávame tiež, že profesionálni obchodníci budú aj naďalej zohrávať kľúčovú úlohu na rozdiel od užívateľov na maloobchodných burzách a to jednoducho preto, že spravujú oveľa väčšie objemy.”

Zdroj: cointelegraph.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.