Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Apokalyptický scenár od Goldman Sachs nebol autorizovaný, firma sa k nemu nehlási

Článok

apokalypsa
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Azda rýchlejšie než koronavírus sa v posledných dňoch šíril screenshot záverov z údajnej konverzácie medzi zástupcom Goldman Sachs a jedným z klientov tejto nadnárodnej americkej spoločnosti zaoberajúcej sa investičným bankovníctvom.

Screenshot vymenúva niekoľko následkov, ktoré očakáva od epidémie koronavírusu spoločnosť Goldman Sachs. Predpovedané scenáre pôsobia naozaj hrozivo, no gigant tvrdí, že tieto informácie takýmto spôsobom nikdy nesprostredkoval a neboli autorizované.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Podľa screenshotu mali zamestnanci Goldman Sachs hovoriť s 1500 investičnými spoločnosťami, ktoré informovali okrem iného o týchto predpokladoch:

  • Za 6 až 8 týždňov uvidíme globálny ekonomický kolaps
  • 50 percent Američanov dostane koronavírus, čo je okolo 150 miliónov ľudí
  • 70 percent Nemcov dostane koronavírus, čo je okolo 58 miliónov ľudí
  • 80 percent prípadov bude ľahkých, 15% vážnejších a 5 percent kritických
  • Predpokladá sa, že 2 percentá nakazených zomrie
  • Čínska ekonomika bude ovplyvnená exportom aj importom. To ovplyvní aj globálny dodávateľský reťazec
  • Akcie S&P 500 klesnú o 15 až 20 percent
  • Akciový trh sa zostaví až v druhej polovici roka

Na tieto závery reagoval Patrick Scanlan, ktorý je viceprezidentom pre komunikáciu v Goldman Sachs. ,,Závery, ktoré kolujú sociálnymi sieťami sa odvolávajú na našu štúdiu vplyvu COVID-19, no pripravil ich neidentifikovateľný autor, neboli autorizované a obsahujú chybné informácie. 12. marca uskutočnili hlavný ekonóm a hlavný lekár našej firmy výzvu pre klientov, počas ktorej sme sprostredkovali informácie o ekonomickom a trhovom vplyve choroby COVID-19. Počas výzvy boli citovane rôzne štatistiky o pandémii pochádzajúce z legitímnych vládnych zdrojov a neboli teda nevyhnutne prezentované ako názor Goldman Sachs. Trhové a ekonomické názory vo výzve boli uvedené v súlade so súčasnými uverejnenými výskumnými názormi.”

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.