Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Peter Brandt: Vplyv halvingu na Bitcoin je precenený

Článok

brandt-bitcoin
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Rešpektovaný trader Peter Brandt, ktorý má s obchodovaním na Wall Street vyše 40 ročnú skúsenosť a dá sa povedať, že je fanúšikom Bitcoinu, uviedol na Twitteri, že blížiaci sa májový halving je podľa neho preceňovaný.

V tweete, ktorý publikoval 17. marca, vyjadril názor, že denný objem obchodovania s bitcoinami považuje za jeho skutočnú “zásobu” (supply). Z tohto dôvodu verí, že redukcia ťažby Bitcoinu (po halvingu sa zníži o polovicu z 12.5BTC na 6.25BTC za jeden vyťažený blok) je ekvivalentom okolo jedného percenta skutočnej zásoby.

Závery Brandta sa pochopiteľne stretli as kritikou. Jeden z užívateľov reagujúcich na jeho “tweet” uviedol príklad, že ak by mal Brandt pravdu, tak keby on a jeho priateľ kúpili jeden Bitcoin 21-miliónov krát, znamenalo by to, že by držali celú bitcoinovú zásobu, teda 21 miliónov BTC. Iný užívateľ zas uviedol:

,,Minieri sú najväčšími dennými predajcami bitcoinov. (Po halvingu) stratia 50% toho, čo môžu predávať. Bude to znamenať, že bude menej predajcov a s rovnakým alebo rastúcim dopytom zo strany kupujúcich sa to musí odraziť na cene.”

Peter Brandt na seba pred pár dňami upozornil aj tým, že nevylúčil možnosť prepadu ceny Bitcoinu až k cene 1000 dolárov. Pred vypuknutím chaosu na trhoch súvisiacich s koronavírusom a obchodnou vojnou o cenu ropy medzi Ruskom a Saudskou Arábiou tvrdil, že za maximálne dno Bitcoinu považuje hodnotu 5 500 dolárov.

Čo je to halving Bitcoinu, ako ovplyvňuje cenu a deflačná otázka

Zdroj: cointelegraph.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.