Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

[SÚHRN TÝŽĎNA]: 10+ najzaujímavejších správ zo sveta kryptomien

Článok

bitcoin-kavicka

Kryptomeny majú za sebou ďalší bohatý týždeň, v ktorom tradične dominovali najmä správy súvisiace s Bitcoinom. Zaujímavé veci sa však diali napríklad aj v súvislosti s EOS. 

Bitcoin

Cena Bitcoinu v priebehu posledného týždňa oslabila viac ako o desať percent, no väčšina analytikov si stále myslí, že v strednodobom ohľade je na trhu pozitívna nálada. Ukazovateľ s názvom MVRZ-skóre naznačuje, že Bitcoin má pre rast veľký priestor. Viac sa dozviete tu.

Zakladateľ Fundstrat Advisors Tom Lee vymenoval 5 dôvodov, ktoré budú viesť k tomu, že rok 2020 bude pre Bitcoin veľmi úspešný. Podrobnosti nájdete v tomto článku.

Miliardár Chamath Palihapitiya, ktorý stojí za spoločnosťou Virgin Galactic podnikajúcou v oblasti komerčných vesmírnych letov, odporučil ľuďom, aby aspoň jednu percento svojich aktív držali v Bitcoine. Je to podľa neho skvelá poistka. Téme sme sa venovali tu.

Kryptomeny sa objavili v seriály Simpsonovci. Tento fakt sám o sebe síce nijakým spôsobom cenu neovplyvnil, no autori tohto vyše 30-ročného diela už viackrát potvrdili, že sa im darí predvídať budúcnosť. V novej epizóde sú kryptomeny opisované ako peniaze budúcnosti a vysvetľuje ich animovaná postavička stvárňujúca postavu Sheldona z Big Bang Theory. Viac sa dozviete tu.

Šéf kryptomeny Tron Justin Sun je presvedčený, že Bitcoin do piatich rokov dosiahne hodnotu aspoň 100 tisíc dolárov. Bude to viesť podľa neho k rozmachu celého krypto-ekosystému a cena Bitcoinu poženie vpred aj ostatné kryptomeny.

Počas nedávneho prudkého rastu hodnoty akcii Tesla sa písalo o tom, že ich graf výrazne pripomína rast hodnoty Bitcoinu v roku 2017. Analytik Tom Lee si myslí, že rovnaký katalyzátor, ktorý stojí za úspechom Tesla, môže čoskoro nakopnúť opäť aj Bitcoin.

Bývalý šéf Americkej komisie pre komoditné futures (CFTC) Christopher Giancarlo si myslí, že digitalizácia peňazí je nevyhnutná a apeluje na FED, aby neotáľal s digitalizáciou dolára. GIancarlo, ktorý je známy svojim pro-blockchain postojom taktiež skonštatoval, že digitálny dolár môže fungovať v konkurenčnom prostredí, kde bude mať svoje miesto aj Bitcoin či kryptomena Facebooku Libra. Viac tu.

Altcoiny

Komunita EOS potichu schválila zníženie inflácie z piatich na jednu percento. Podľa šéfa Block.one Brendama Blumera je to jasný dôkaz toho, že EOS je decentralizovaným blockchainom. Dôvodom tohto komunitného rozhodnutia sme sa venovali tu.

Americká zmenáreň Coinbase medzitým upozornila, že EOS má technické problémy, ktoré vedú k zníženiu výkonu siete. EOS Nation priznal, že došlo k malým problémom, ktoré viedli k vynechaniu 192 blokov. Poznamenal však, že sieť je mimoriadne spoľahlivá.

Spoločnosť MoneyGram priznala v podaní pre SEC príjem 11 miliónov dolárov od spoločnosti Ripple. Tá platí MoneyGramu za to, že zavádza jej technológiu do svojich služieb. MoneyGram je druhá najväčšia spoločnosť na svete orientujúca  sa na medzinárodne prevody peňazí.

Vývoj čínskej národnej kryptomeny v réžii Čínskej centrálnej banky sa spomalil pre koronavírus. Čína sa bude problematike zavedenia digitálneho juanu venovať až po tom, ako sa stabilizuje situácia v krajine. Medzitým sa však objavujú správy, že Čína využíva blockchain technológiu v rámci správy lekárskych údajov a na sledovanie dodávok materiálov na prevenciu šírenia vírusu.

Mali by ste tiež vedieť

  • Čínsky plátok Huran Report zverejnil zoznam vyše 2500 svetových miliardárov. Figurujú na ňom aj šiesti miliardári z kryptopriemyslu. Viac sa dozviete tu.
  • Coinbase Wallet spúšťa možnosť odosielania kryptotransakcií na zjednodušené adresy v tvare @meno_pouzivatela. Viac sme sa tejto téme venovali tu.
  • Libra Association stratila v minulom roku niekoľko svojich členov vrátane Mastercard, VISA, eBay či PayPal, no v tomto týždni oznámili vstup do organizácie stojacej za kryptomenou Libra firmy Shopify a Tagomi
  • Maltský finančný regulátor MFSA cez týždeň uviedol, že burza Binance nemá v tejto krajine oficiálne povolenie na činnosť
  • Miliardár Warren Buffett ani po stretnutí s Justinom Sunom (TRX) názor na kryptomeny nezmenil a stále tvrdí, že nemajú žiadnu hodnotu. Téme toho, čo prinieslo toto stretnutie, sme sa venovali v tomto článku.
  • Anthony Pompliano skonštatoval, že ľudia by názor Warrena Buffetta na kryptomeny nemali preceňovať. Ide totiž o človeka, ktorý vraj už vôbec nerozumie novovznikajúcim technológiám.
  • Americká snemovňa reprezentantov bude budúci týždeň hovoriť o prínose blockchainu a kryptomien pre malé podniky. Viac info tu.
  • Hlavná pokladníčka Band of England Sarah Jonhová tvrdí, že centrálne banky by mali intenzívnejšie riešiť otázku digitalizácie národných mien, aby konkurovali stablecoinom, ktoré vznikajú v súkromnom sektore
  • Firma Dappers Labs, ktorá stojí za populárnymi CryptoKitties, podpísala partnerstvo s UFC, najväčšou organizáciou populárnych zmiešaných bojových umení. Cieľom je vytvoriť digitálne zberateľské predmety na pripravovanej platforme Flow.

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne