Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

5 dôvodov pre Bitcoin bullrun v roku 2020 podľa Toma Leeho

Článok

5-dovodov

Tom Lee patrí medzi najčastejšie citovaných analytikov, pokiaľ ide o kryptomeny. Vďačí za to svojej povesti úspešného Wall Street stratéga, no zároveň aj dobrým vzťahom v televízii CNBC, ktorá si ho rada pozýva do diskusie, keď sa hovorí o kryptomenách.

Pravdou je, že Tom Lee sa zviditeľnil v kryptokomunite niekoľkými úspešnými predikciami ceny Bitcoinu, no viackrát sa aj fatálne mýlil. Napríklad v roku 2018 volal po raste k cene nad 25 tisíc dolárov a všetci vieme ako neslávne to napokon dopadlo.

Zakladateľ analytickej spoločnosti Fundstrat Advisors najnovšie vymenoval 5 základných katalyzátorov, vďaka ktorým sa v tomto roku dočkáme dlho očakávaného bullrunu.

Lee najprv skonštatoval, že sme na prahu začiatku „generačného obchodu”, v priebehu ktorého sa nasledujúcich 20 rokov bude narúšať tradičný finančný sektor. Najdôležitejšou technológiu, ktorá túto premenu bude riadiť, je blockchain a s ním súvisiace kryptomeny.

Tom Lee je presvedčený, že rok 2020 bude pre Bitcoin veľmi úspešný. ,,Bitcoin bol už v roku 2019 jedným z najvýkonnejších aktív roka. Porazil návratnosť S&P 500, ktorá bola najlepšia za takmer posledných 25 rokov,” upozornil na nedávnu minulosť doplňujúc, že akciový trh má za sebou najlepší rok takmer jednej celej generácie, avšak Bitcoin jeho výnos strojnásobil a to všetko popri tom (respektíve napriek tomu), že minulý rok bol jeho štvrtým najhorším v histórií.

Pokiaľ ide o spomínaných Leeho 5 bodov, ktoré vraj vyženú cenu Bitcoinu v tomto roku výrazne hore, sú to tieto:

1) Americké voľby – politický tlak na Bitcoin bude počas volebného roka vraj oveľa nižší, pretože strany a kandidáti sa budú sústrediť na iné veci, ktoré sú hlavnou témou mainstreamu. Lee sa domnieva, že minulý rok ovplyvnila americká politika kryptomeny dosť zásadným spôsobom a to najmä v súvislosti s tlakom na Facebook a jeho kryptomenu Libra

2) Halving – nie prekvapujúco spomenul halving, čiže delenie odmeny pre ťažiarov Bitcoinu na polovicu. Ide už o tretí halving v histórii tejto kryptomeny a predchádzajúce dva mali na rast ceny veľmi zásadný vplyv

3) Geopolitické napätie medzi USA a Iránom – Lee verí, že cenu BTC ovplyvňuje aj geopolitika, hoci v tejto veci sa analytici úplne nezhodujú. Ak bude konflikt medzi USA a Iránom eskalovať, myslí si, že to pomôže cene aktív, ku ktorým sa uchyľujú investori v čase neistoty. A takou je podľa neho aj Bitcoin

4) 200-dňový kĺzavý priemer – Lee upozorňuje, že keď sa Bitcoin naposledy dostal nad 200-dňový kĺzavý priemer (200MA), tak jeho cena vzletela v nasledujúcom polroku o takmer 200%. Na základe tohoto predpokladu by mohla cena BTC atakovať v tomto roku aj hodnotu 30 000 USD.

5) Šírenie koronavírusu – analytik Fundstrat Advisors sa domnieva, že šírenie koronavírusu tiež môže pomôcť raste ceny tohto aktíva. ,,Riziko pandémie ako je koronavírus zvyšuje dopyt po bitcoinoch a iných aktívach z kategórie bezpečných prístavov,” skonštatoval. Pravdou ale je, že súvislosť medzi vývojom ceny Bitcoinu a koronavírusom nebola zatiaľ nijako dokázaná.

Zdroj: cointelegraph.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne