Sme aj na sociálnych sieťach

Analýzy

Technický ukazovateľ: Bitcoin má napriek pádu veľký priestor pre rast

Článok

Bitcoin raketa

Cena Bitcoinu sa za posledný deň prepadla takmer o 5% a v porovnaní s minulým týždňom je nižšie o takmer desať. Prepad k úrovniam tesne nad 9000 dolárov však predpokladali viacerí analytici a nič to nemení na skutočnosti, že v strednodobom hľadisku sú mnohí stále optimisti.

Portál CryptoSlate citujúci údaje spoločnosti Glassnode upozornil na to, že Bitcoinu sa vytvára veľký priestor pre ďalší rast a aktuálne môže byť vysoko podhodnotený.

Spomínaná platforma Glassnode, ktorá sa orientuje na výskum a analýzu blockchainov, poukázala na svoj špeciálny technický ukazovateľ s názvom MVRV-Z skóre, podľa ktorého má Bitcoin veľký priestor pre nárast ceny.

,MVRV-Z skóre sa používa k posúdeniu, či je Bitcoin nadhodnotený alebo podhodnotený vzhľadom k jeho reálnej hodnote. Môže byť použitý k identifikácii vrcholov (oblasť na grafe s červeným pozadím) a spodkov (oblas na grafe so zeleným pozadím). Aktuálna hodnota znamená, že pre Bitcoin existuje veľký priestor pre rast,” uviedla firma.

Na grafe je oranžovou farbou zvýraznený vývoj MVRZ Z-skóre a čiernou farbou vývoj ceny Bitcoinu v dolárovom vyjadrení:

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne