Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Každý by mal mať v Bitcoine aspoň 1%, tvrdí “vesmírny“ miliardár

Článok

Chamath Palihapitiya o Bitcoine

Miliardár Chamath Palihapitiya zo spoločnosti Virgin Galactic, ktorá sa venuje predaju a realizácii krátkych suborbitálnych letov v rámci vesmírnej turistiky, odporúča ľuďom, aby v rámci svojho krízového poistenia držali v Bitcoine aspoň časť svojich aktív.

Chamath Palihapitiya to uviedol počas rozhovoru pre CNBC v rámci investičnej relácie Squawk Box. Myslí si, že Bitcoin je skvelým hedgeom (zabezpečením), pretože je to jediný finančný nástroj, ktorý nekoreluje s inými aktívami.

,,Keď vidíte, ak veľký vplyv má  finančný priemysel a premýšľate o všetkých dislokáciách a všetkych exogénnych veciach, ktoré sa nedajú predvídať, existuje veľa rizík. Preto je skvelé, že aj priemerný občas ktorejkoľvek krajiny na svete má možnosť na investíciu do nekorelovaného hedgeu (Bitcoinu pozn.red.),” vyhlásil.

V poslednej dobe sa špekuluje o tom, aký vplyv má na trhy koronavírus a či ovplyvňuje aj cenu Bitcoinu. 43-ročný investor s tým nesúhlasí. ,,Nemyslím si, že to funguje tak, že keď vidíte desivé správy o koronavíruse a prepad akcií Dow, tak začnete nakupovať bitcoiny – to je idiotská stratégia.”

Palihapitiya uviedol, že ideálnym prístupom v súvislosti s investovaním do kryptomien je držať malú časť svojich aktív v Bitcoine ako typ určitého dlhodobého poistenia. ,,Myslím si, že rozumnou stratégiou je povedať, že 1% môjho čistého majetku by malo byť v niečom úplne nezávislom od zvyšku sveta a od toho, ako svet funguje. Po určitú dobu budete ticho hromadiť túto pozíciu a a budete dúfať, že toto “poistenie pod matracom” nikdy nebudete potrebovať. Ale ak áno, tak vás ochráni.”

Palahapitiya je dlhodobým podporovateľom Bitcoinu, o čom svedčí aj to, že jeho spoločnosť Virgin Galactic už od novembra 2013 prijíma platby za jej vesmírne lety aj v BTC.

Zdroj: cointelegraph.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne