Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Čo prezradilo stretnutie Warrena Buffetta s Justinom Sunom?

Článok

Warren Buffett, Justin Sun
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Čínsky podnikateľ Justin Sun zaplatil za možnosť obedovať s jedným z najbohatších ľudí sveta Warrenom Buffetom 4,58 milióna dolárov (peniaze išli na charitu), no svoju investíciu neľutuje. Na propagáciu jeho kryptomeny Tron (TRX) to boli pravdepodobne dobre investované peniaze. Redaktorka portálu CryptoSlate Christine Cobenova vo svojom blogu zhrnula 5 poznatkov, ktoré toto nezvyčajné stretnutie prinieslo.

1. Starého psa nové triky nenaučíš

S týmto záverom sa dá v prípade stretnutia Justina Suna s Warrenom Buffetom súhlasiť. Aktuálne štvrtý najbohatší muž planéty totiž ani po dôkladnom vysvetlení technológie blockchain a potenciálneho prínosu kryptomien svetu na ne názor nezmenil a v rozhovore pre CNN skonštatoval, že kryptomeny sú bezcenné. ,,Kryptomeny v zásade majú nulovú hodnotu, pretože nič neprodukujú. Z pohľadu finančnej hodnoty – nula,“ povedal.

2. Buffett nevlastní žiadne kryptomeny

Warren Buffett v rozhovore pre CNN taktiež potvrdil, že nevlastní žiadne kryptomeny. Povedal to po tom, ako sa ho redaktorka Becky Quicková spýtala, aké je to byť “Bitcoinerom”. Narážala tým na skutočnosť, že mu Justin Sun počas obeda poslal nejaké BTC a TRX na jeho peňaženku v smartphone Samsung.

3. Sun tvrdí, že ukázal opak…

Justin Sun však tvrdí, že miliardár nemá ohľadom vlastnenia kryptomien pravdu. Kryptomeny na Buffettovu peňaženku totiž Sun naozaj poslal, o čom existuje dokonca dôkaz vďaka blockchainu, čo je podľa neho na celej veci najzaujímavejšie. Buffett v reakcii na to priznal, že Sun neklamal a nejaké kryptomeny mu na mobil naozaj poslal. Jedným dychom však dodal, že ich okamžite venoval na rovnakú charitu, kde smerovali peniaze, ktoré čínsky podnikateľ zaplatil za spomínaný obed.

4. Buffet vtipkoval o vlastnej kryptomene

Miliardár počas obedu s lídrom kryptomien TRX a BitTorrent zavtipkoval, že by si aj on mohol založiť vlastnú kryptomenu s názorom WarrenCoin. Následne dodal, že by mohla fungovať podobne ako Bitcoin – existovalo by len 21 miliónov mincí. ,,Problém je, že s nimi nemôžete nič robiť, okrem toho, že by ste ich predali niekomu inému…,” uzavrel svoj fórik.

Justin Sun si však na nápade Buffetta opäť prihrial marketingovú polievočku, keď na Twitteri napísal, že by takýto coin rozhodne podporil. Následne doplnil, že sedem miliónov tzv. Warrencoinov by bolo automaticky venovaných komunite zdarmaa. Ľudia z tweetu Suna až takí nadšení neboli. Jeden z užívateľov mu odkázal: ,,Mohol by si sa prestať chovať ako klaun. Zosmiešňuješ celý kryptopriemysel.”

5. Niekedy je dobre súhlasiť s nesúhlasom

Autorka blogu na záver svojho príspevku múdro dodala, že pravdepodobnosť zmeny názoru 89-ročného investora bola už vopred blízko nule. Stretnutie však malo pozitívny dopad, zviditeľnilo kryptomeny a pomôže tam, kde je to potrebné. Spomínaných vyše 4,5 milióna dolárov podľa Buffeta nakŕmi mnoho hladných krkov a mnohým ľudom poskytne miesto, kde sa budú môcť prespať.

Zdroj: cryptoslate.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne