Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Súd Ripple (XRP) so SEC: Dočkáme sa dôležitého verdiktu v roku 2022?

Článok

XRP
Pixabay.com

Dlhotrvajúci spor medzi spoločnosťou Ripple a Americkou komisiou pre cenné papiere a burzu (SEC) sa podľa generálneho manažéra Brada Garlinghousea postupne blíži ku konci. CEO Ripple tvrdí, že sudcov verdikt bude mať výrazný vplyv nielen na Ripple a “ich” kryptomenu XRP, ale aj mnohé ďalšie projekty zo sveta kryptomien.

Spor medzi SECRipple sa týka obdobia vzniku kryptomeny XRP v roku 2013, ktorú SEC považuje za cenný papier. Z toho dôvodu SEC zažalovala Ripple z vydania neregistrovaných cenných papierov. Ripple však s označením tokenov XRP ako cenných papierov nesúhlasí a preto sa rozhodla pre súdny proces namiesto mimosúdneho vysporiadania.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

CEO Ripple Brad Garlinghuse najprv v rozhovore pre CNBC zdôraznil pokrok, ktorý bol dosiahnutý v súdnom spore, hoci ho definoval za „veľmi pomalý”. Následne vyjadril nádej, že v roku 2022 sa stane definitívne minulosťou.

,,Sudca kladie dobré otázky a uvedomuje si, že to nie je len o Ripple, ale že to bude mať širšie dôsledky,” naznačil, že fandiť Ripple v tomto spore by mal cely kkryptosektor. V opačnom prípade môže mať aj mnoho ďalších kryptomien a ich tvorcov rovnaký problem – SEC na ne môže ukázať a rovnako tak tvrdiť, že ide o cenné papiere. Zrejme aj pre takéto obavy spoločnosť eToro včera oznámila, že delistuje do konca roka 2021 zo svojej ponuky kryptomeny Cardano (ADA) a Tron (TRX).

Ripple si verí, chce ísť na burzu

Zástupcovia Ripple sú presvedčení, že zákon o cenných papierov neporušili a že súd napokon dopadne v ich prospech. Ripple dokonca zvažuje, že hneď po ukončení sporu so SEC požiada SEC o vstup na burzu a spustí verejnú ponuku akcii (IPO).

Ďalšie zaujímavé články

Klienti Mt. Gox dostanú 145 000 BTC. Zastaví to rast ceny Bitcoinu?

Nováčik sa nechal nachytať na známy podvod s kryptomenami. Prišiel o 3 bitcoiny, približne 178 tisíc dolárov

Od pádu trhov nás delí jeden zlý report o inflácii, varuje rešpektovaný investor

El Salvador oznámil založenie Bitcoin City – bude malým daňovým rajom

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.