Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Singapur povolil dva veľké bitcoinové investičné fondy!

Článok

Bitcoin
Zdroj: Pexels.com

Spoločnosť Fintonia Group, ktorá je regulovaným správcom investičných fondov v Singapure štátnym regulátorom Monetary Autority of Singapore (MAS), včera oficiálne spustil dva bitcoinové fondy umožňujúce miestnym inštitúciám ľahkú expozíciu voči Bitcoinu.

Fintonia Bitcoin Physical FundFintonia Secured Yield Fund umožňujú jednoduché a bezpečné sa vystavenie voči Bitcoinu profesionálnym akreditovaným investorom.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

,,Fondy sú už aktívne a investorom umožňujú pravidelné upisovanie sa a vyplácanie, keďže ide o otvorené fondy, ktoré sú veľmi podobné podielovým fondom. Finančné prostriedky sú dostupné len pre akreditovaných investorov,” uviedol pre portál Cointelegraph zakladateľ spoločnosti a člen predstavenstva Fintonia Adrian Chng.

Prvý fond Fintonia Bitcoin Physical Fund sa zameriava na inštitucionálnych investorov, ktorí chcú priamu expozíciu voči Bitcoinu, ktorá im ho umožní vo veľkom nakupovať, držať a predávať. Tento fond je kryty skutočnými bitcoinami. ,,To znamená, že kupujeme skutočné bitcoiny a nie jeho deriváty,” zdôraznil Chng.

Druhý fond Secures Yield Fund poskytuje investorom ľahký prístup k súkromným pôžičkám zabezpečeným Bitcoinom. Bitcoin podľa Chnga funguje ako výborný kolaterál pre pôžičky. ,,Obchoduje sa 24 hodín denne, 7 dní v týždni a je vysoko likvidný s približne 30 až 60 miliardami dolárov denne. V prípade potreby sa dá v porovnaní napríklad s komoditami a reálnymi aktívami veľmi rýchlo a ľahko zlikvidovať,” naznačil potenciál tohto fondu pre trhových špekulantov.

Oba fondy využívajú licencovaného depozitára tretej strany, ktorý spravuje bitcoiny k ním viazané. Investície sú poistené proti krádeži aj hackerom.

CEO firmy dopĺňa, že fondy sú prísne regulované a zákazníci, ktorí sa do nich zapoja, musia prejsť procesom KYC (Poznaj svojho klienta). Sú určené výhradne pre profesionálnych investorov.

Vznik týchto dvoch investičných fondov zameraných na Bitcoin naznačuje, že Singapur myslí svoje ambície stáť sa globálnym centrum kryptomien veľmi vážne. Miestne regulačné orgány vydali už viacero licencií spojených s legalizáciou obchodovania kryptomien v tejto krajine.

Ďalšie zaujímavé články

eToro kvôli obavám delistuje kryptomenu Cardano (ADA) – Dôvod na obavy?

Klienti Mt. Gox dostanú 145 000 BTC. Zastaví to rast ceny Bitcoinu?

Nováčik sa nechal nachytať na známy podvod s kryptomenami. Prišiel o 3 bitcoiny, približne 178 tisíc dolárov

Od pádu trhov nás delí jeden zlý report o inflácii, varuje rešpektovaný investor

El Salvador oznámil založenie Bitcoin City – bude malým daňovým rajom

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.