Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Šialenstvo alebo super investícia? Najlacnejšie NFT populárnej kolekcie BAYC už pod 100 ETH nekúpite!

Článok

Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Začiatkom tohto roka začal trh s NFT opäť vstávať z popola. Viaceré ukazovatele zobrazovali rastúci záujem o túto oblasť. Možno paradoxne, čím viac trh s kryptomenami krvácal, tým viac NFT prosperovali a zabezpečovali tým šťastnejším obrovské zisky.

Najslávnejšia NFT zbierka láme rekordy

Bored Ape Yacht Club je zbierka 10 000 NFT avatarov ľudoopov. Každá z týchto opíc je jedinečná s rôznymi črtami a prvkami (traits). Spoločnosť Yuga Labs so sídlom v Alexandrii vo Virgínii  vytvorila túto zbierku vďaka inšpirácii zo slávnej filmovej trilógie Planet Of The Apes. 

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

The Bored Ape Yacht Club team members

Táto zbierka si získala pozornosť veľmi rýchlo, čo spôsobilo masívny nárast ceny. Momentálne sa považuje za najdrahšiu NFT zbierku vôbec, pričom jednotlivé opice z tejto zbierky vlastnia slávne osobnosti ako Eminem, Neymar, Just Bieber a ďalší. Stáva sa z toho módny trend, kedy vlastniť NFT z tejto zbierky je „cool“.

Momentálne najnižšia cena (floor price), za akú si môžete kúpiť NFT z tejto zbierky, je cez 100 ETH, čo je v prepočte takmer 280 000 dolárov. Pri takejto závratnej sume sa mnohí len chytajú za hlavu, ako je možné, že ľudia sú ochotní zaplatiť také peniaze. A to sa momentálne vzácnejšie kúsky predávajú v hodnote cez 1 milión dolárov. Celkové objemy zbierky BAYC zobchodované na Opensea sú aktuálne na hodnote 380 000 ETH, čo je v prepočte približne 1 miliarda dolárov.

A to sa bavíme len o jednej zbierke, ktorá je len zrnkom v mori aktuálneho trhu s NFT. Zdá sa, že predpovede z minulého roka o tom, že trh s NFT bude multi-miliardový biznis, sa začínajú napĺňať.

Šialenstvo alebo skvelá investícia?

Trh s kryptomenemi sa vyvíja závratným tempom a neustále sa objavujú nové možnosti investovania. Kým niektoré z tých oblastí rýchlo upadnú, NFT boom je tu s nami už rok. Počas tohto roka sme zažili viacero prudkých nárastov tohto sektora. Asi najväčšia mánia bola počas leta minulého roka, kedy trh s NFT dosahoval cez 1 milión predajov denne. Aktuálne sa zdá, že štartuje nová vlna tejto mánie.

Trh s NFT sa však dynamicky vyvíja a menia sa aj trendy. No má to všetko potenciál do budúcna, alebo je to len skutočná bublina? Trh je rozdelený na dva tábory, pričom každý si musí sám zvážiť možné riziká spojené s investovaním do NFT. Je dôležité neustále pripomínať, že cez 95% investorov tu končí v strate, pričom až 70% kolekcií je v strate už hneď po minte (vytvorení) NFT. Pokiaľ však beriete NFT len ako šúekulatívnu investíciu a dávate si pozor, môžete slušne profitovať. V Discord skupine Kryptoland sa venujeme primárne NFT, pričom vďaka investovanému času sa darí na NFT profitovať. Povestná 1 000% hranica profitu je prekonávaná pomerne často.

Nezabúdajte však, že NFT je jedna z najrizikovejších oblastí kryptomien!

O investovaniu do NFT som napísal aj podrobný článok, kde popisujem to, ako sa mi darí na NFT úspešne profitovať.

Na NFT prerobí až 95% investorov – Ako patriť medzi tých úspešných 5%?

Prečítajte si zaujímavé novinky

Ako zmierniť stratu portfólia pri aktuálnych prepadoch? Odpoveďou sú trading boti

Čo podľa Google trendov ľudia najviac v oblasti kryptomien vyhľadávajú? Výsledky vás (ne)prekvapia

NÁVOD | Pasívny príjem s úrokom 20% ročne vďaka stablecoinom cez DeFi Anchor Protocol

Pasívny príjem kryptomien s bonusom až 110 dolárov

Pokiaľ hľadáte možnosti ako pasívne úročiť vaše kryptomeny, jednou z možností je lending, čo funguje na podobnom princípe ako banka. Najväčšou lending spoločnosťou je Celsius, ktorá pravidelne okrem ročných úrokov okolo 10% ponúka aj rôzne promo kódy, z ktorých viete získať odmeny – najčastejšie okolo 50 dolárov zadarmo.

Noví používatelia môžu teraz získať až 110 dolárov zadarmo. Celý postup ako používať túto platformu ako aj návod ako získať bonus nájdete v článku nižšie.

Celsius Wallet – Úročte svoje kryptomeny bez starosti až do 10% ročne (+BONUS 110 USD)

Zdroj: Autor

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.