Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Na NFT prerobí až 95% investorov – Ako patriť medzi tých úspešných 5%?

Článok

Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

NFT sa stali globálnym trendom a sprevádzali nás počas celého minulého roka. Hoci počas decembra aktivita v tomto odvetví klesala, na prelome roka sa celý trend obrátil a aktuálne celý NFT sektor opäť rastie. Pravdou však je, že až 95% investorov je v strate. Ako patriť medzi tých úspešných 5%?

Nie, nebudete milionármi za jednu noc

NFT majú množstvo svojich stúpencov aj odporcov. Laický pohľad na túto oblasť je skeptický, pretože len málokto dokáže pochopiť to, že za „obyčajné obrázky“ sú schopní ľudia zaplatiť milióny dolárov. Často sa skloňuje aj to, že celé NFT sú len podvod a bublina. Z veľkej časti je toto tvrdenie pravda, pretože množstvo projektov má za cieľ len vybrať prostriedky za mint a potom nadobro zhasnú a ich kupujúcim ostanú len bezcenné obrázky, ktoré nikto nechce. Pokiaľ si však odmyslíme týchto podvodníkov, celý NFT ekosystém má oveľa hlbšie vnímanie.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Zrejme každý kupuje NFT aby ich následne predal drahšie. Drvivá väčšina má však mylné predstavy, že stačí prečítať si pár článkov na internete a okamžite si za pár drobných kúpia NFT, ktoré predajú za milión dolárov. Štatistiky a viaceré zdroje uvádzajú, že na trhu s NFT skončí v strate asi 95% ľudí. Presne do tejto skupiny patria tí, ktorí si myslia, že prídu a okamžite zarobia.

Štatistiky z OpenSea, najväčšieho NFT trhoviska na svete, hovoria, že až 70% NFT končí v strate hneď po minte. Toto číslo do veľkej miery ovplyvňujú vyššie uvedené podvody. Ak si to porovnáme s hodnotou 95% , tak je to síce stále vysoké riziko, no omnoho prijateľnejšie. A tu sme si už načrtli cestu, ktorou je najlepšie sa vydať, pokiaľ chcete na NFT profitovať – vyhľadávať sľubné projekty a mintovať nové NFT namiesto ich nákupov zo sekundárneho trhu.

Ako profitovať na NFT?

Na začiatku je potrebné si uvedomiť, že celý trh s kryptomenami je vysoko volatilný a rizikový. No a NFT sú najrizikovejším sektorom v rámci trhu s kryptomenami. Takže už chápete, že riziko je tu nepredstaviteľne vysoké. Ak ste však ochotní prijať všetky hrozby, ktoré to obnáša, môžeme pokračovať ďalej.

1. Čas

Najdôležitejším prvkom a kľúčom k úspechu je čas. Potrebujete veľmi veľa času na to, aby ste pochopili ako funguje celý trh, aké sú aktuálne trendy a mechaniky. Vďaka tomu si viete následne vytipovať zaujímavé projekty, ktoré majú potenciál urobiť slušný zisk. Takisto veľmi veľa času vyžaduje študovanie rôznych zdrojov a komunikácia v daných projektoch.

2. Vhodné zdroje

Vo všeobecnosti platí, že najlepším zdrojom informácií pre kryptomeny je Twitter. V prípade NFT to platí dvojnásobne. Každý jeden projekt má svoj Twitter účet, ktorý tvorí kostru jeho sociálnej interakcie s ľuďmi. Každý jeden projekt tu takisto svoju púť začína. Presne na Twitteri máte najlepšiu možnosť podchytiť kvalitné NFT ešte v základoch.

Druhým kľúčovým zdrojom informácií je Discord. Popri Twitteri je tu druhá kľúčová platforma, ktorú jednoducho musíte sledovať, ak chcete zarobiť na NFT. Pokiaľ nemáte v pláne venovať množstvo času brázdením po Discord serveroch a Twitteri, môžete rovno zabudnúť na rozprávkové profity na NFT.

3. Všeobecné trendy

Kým v reálnom živote prejde v mesiac, v krypte a hlavne v NFT je to akoby prešiel celý rok. Čas tu plynie neskutočne rýchlo, trendy sa menia zo dňa na deň a je treba byť neustále aktívny a tieto trendy sledovať. Pokiaľ vypadnete z tempa, je ťažké opäť naskočiť. Takže opäť – ak nemáte čas, len ťažko budete patriť medzi „vyvolených“ 5%, ktorí zarobia.

4. Každá sieť je špecifická

NFT môžu fungovať na sieťach, ktoré podporujú smart kontrakty. Takýmito sieťami sú napríklad Ethereum, Solana, Elrond a ďalšie iné. Každá jedna sieť je špecifická a rovnako špecifické sú aj NFT projekty na týchto blockchainoch. Kým nejaké finty a trendy platia pre Ethereum NFT, pre Elrond NFT to môže byť presne opačne. Z praxe vám môžem povedať, že je nemožné sledovať všetko naraz a človek si musí rozmyslieť, kde bude venovať svoju plnú pozornosť.

Z tohto hľadiska je vo všeobecnosti dobré mať partiu ľudí, kde sa každý zameriava na inú oblasť. Napríklad ja sa momentálne naplno venujem NFT ekosystému na sieti Elrond.

5. Nekupujte z trhu, mintujte

Ak chcete zvýšiť šance na profit, vyhľadávajte projekty, ktoré majú tesne pred spustením a mintujte nové NFT, nekupujte ich zo sekundárnych trhov. Dôvody sú jednoduché. Mint je v prípadne dobrých projektov podstatne lacnejší, než sekundárny market. Ak kupujete na sekundárnom trhu, často je to drahšie. Pokiaľ je cena po minte naopak nižšie – o daný projekt je zjavný nezáujem, kedy sa ľudia týchto NFT zbavujú v strate.

6. HODL? Radšej nie

Vo svete kryptomien je hodl stratégia pre mnohých najlepšia. V prípade NFT to už nemusí byť tak skvelý nápad. Celý tento trh je veľmi nový a nestabilný. Nevieme ako sa zachová v situáciách, ktoré ešte nenastali – nevieme sa pozrieť do jeho histórie, ako sa chovali takej, či onakej dobe. Dalo by sa povedať, že držíte v ruke časovanú bombu a najistejšie, čo môžete urobiť je, že odpredáte v zisku a idete na ďalšie a ďalšie projekty.

V určitých prípadoch samozrejme hodl môže byť úspešný a priniesť rozprávkové zisky, no tu záleží na tom, či chcete istý zisk, alebo stávku na neistotu.

Moja stratégia a úspechy

Osobne často venujem NFT denne aj niekoľko hodín. Vyššie uvedené postupy sú v podstate moje vlastné. Ako už bolo spomenuté, svoju pozornosť plne venujem Elrond ekosystému, pretože z môjho pohľadu je tam aktuálne množstvo projektov, na ktorých sa dá rozprávkovo zarobiť. To ale neznamená, že zisk dostanete zadarmo. Často som v kontakte s tvorcami daných projektov, kedy s nimi diskutujem aj hodiny o samotných projektoch, ich plánoch, smerovaní a podobne. Stojí to síce veľa času a námahy, no výsledky sa dostavia a zisky sú viac než uspokojivé. Z posledných približne 10 NFT projektov, do ktorých som investoval, skončilo v profite 9. Len pre názorný príklad, moje najväčšie zisky za posledné týždne sú:

1. NFT Emidas Act.6 – Mint 0,3 EGLD, predaj za 14,6 EGLD (profit 4 866%, predané po 53 dňoch)

2. NFT Gnogon #2257 – Mint za 0,4 EGLD, predaj za 13,5 EGLD (profit 3 375%, predané po 27 dňoch)

3. NFT Egold Copper – Mint 0,25 EGLD, predaj 7 EGLD (profit 2 800%, predané po 11 dňoch)

Nie sú to milióny, no malými krokmi sa človek môže dostať oveľa ďalej. Je len a len na vás, koľko času a námahy ste ochotní obetovať pre úspech. Najčastejší profit, ktorý ja osobne pri predajoch NFT dosahujem je niekde v rozpätí 100 až 600%.

Snažím sa tiež NFT držať čo najkratšie a celý kapitál neustále točiť na nových projektoch. Vhodné je časť ziskov takisto presúvať do niečoho stabilnejšieho, než sú NFT. V prípade kvalitných projektov, ktorým verím, si nechávam vždy pár kusov NFT navyše, ak by to vyletelo ešte vyššie. Napríklad v prípade NFT Emidas mi ostali ešte 2 karty, ktorých momentálne cena na trhu je 21 až 27 EGLD, čo predstavuje zhodnotenie 7 000 až 8 100 percent.

U mňa osobne je pri výbere vhodných projektov dôležitých viacero kľúčových faktorov – veľkosť a aktivita komunity, plány do budúcnosti, (ne)reálne využitie, počet a cena NFT, partnerstvá. Otázka, ktorú si vždy položím – Prečo to chcem kúpiť ja? Prečo by to chcel kupovať niekto iný? Na prvý pohľad možno primitívne, no efektívne

Zhrnutie

Cieľom tohto článku bolo bližšie ozrejmiť spôsoby, akými je možné v oblasti NFT dosahovať zisk. Opäť je však dôležité zdôrazniť, že bez dostatočných skúseností a času je riziko straty vysoké. Nič ako istota tu neexistuje, aj najlepšie vyzerajúci projekt môže skončiť neúspešne. Je preto dôležité investovať len rozumné čiastky, ktorých strata vás mrzieť nebude. Na mojom bezplatnom Telegram kanáli občas zverejňujem rôzne postrehy a tipy na NFT projekty. Pridať sa môže hocikto.

Vyššie uvedené postupy a metódy mne osobne fungujú, no môže sa stať, že niekomu vyhovovať nebudú. Dôležité je, aby si každý našiel to, čo mu sedí a vyhovuje. Takisto aj mne trvalo niekoľko týždňov, kým som si detailne naštudoval celý trh s NFT a pochopil jeho trendy a fungovanie. Ak nie ste ochotní obetovať množstvo času do tejto oblasti, radšej sa NFT oblúkom vyhnite.

Prečítajte si zaujímavé novinky

Ako zmierniť stratu portfólia pri aktuálnych prepadoch? Odpoveďou sú trading boti

Multimilionár Kevin O’Leary: NFT sektor bude väčší než samotný Bitcoin

NÁVOD | Pasívny príjem s úrokom 20% ročne vďaka stablecoinom cez DeFi Anchor Protocol

Pasívny príjem kryptomien s bonusom až 110 dolárov

Pokiaľ hľadáte možnosti ako pasívne úročiť vaše kryptomeny, jednou z možností je lending, čo funguje na podobnom princípe ako banka. Najväčšou lending spoločnosťou je Celsius, ktorá pravidelne okrem ročných úrokov okolo 10% ponúka aj rôzne promo kódy, z ktorých viete získať odmeny – najčastejšie okolo 50 dolárov zadarmo.

Noví používatelia môžu teraz získať až 110 dolárov zadarmo. Celý postup ako používať túto platformu ako aj návod ako získať bonus nájdete v článku nižšie.

Celsius Wallet – Úročte svoje kryptomeny bez starosti až do 10% ročne (+BONUS 110 USD)

Zdroj: Autor

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.