Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Čo podľa Google trendov ľudia najviac v oblasti kryptomien vyhľadávajú? Výsledky vás (ne)prekvapia

Článok

Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Veľmi dobrú výpovednú hodnotu v oblasti kryptomien majú Google trendy, ktoré uvádzajú záujem o dané kľúčové slová. Dnes sa pozrieme na aktuálne trendy najvyhľadávanejších slov z oblasti kryptomien.

Aktuálne trendy

Záujem o kryptomeny z globálneho hľadiska klesá. Webová stránka Google Trends analyzuje popularitu vyhľadávacích slov na celom svete alebo krajine a hodnotí konkrétne výrazy a frázy podľa počtu vyhľadávaní. V minulom roku dosiahli kryptomeny ako BTC a ETH historické maximá a záujem počas týchto konkrétnych časových období výrazne vzrástol. Keď cena dosiahne nové maximá, záujem zo strany širokej verejnosť rastie, pričom v prípade poklesu trhov je to presne naopak a záujem klesá.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Na grafe vyššie môžete vidieť, že kľúčové slovo Bitcoin dosiahlo maximum 100 bodov v čase od 16. mája do 22. mája 2021. Vyhľadávací dopyt pre túto najväčšiu kryptomeny bol tiež vysoko v januári a februári 2021 a držal sa nad 75 bodmi. Dnes je skóre o desiatky percent nižšie ako bolo zaznamenané v máji, keďže výraz Bitcoin má momentálne skóre 37, pričom skratka BTC je na hodnote 45.

Ak sa však pozrieme na Ethereum, jeho dopyt mal najvyššie hodnoty takisto v máji minulého roka, kedy dosiahlo maximum 100 bodov. V týchto dňoch je však Ethereum populárnejšie než Bitcoim, pretože jeho aktuálne hodnoty sú na 46, pričom skratka ETH má 69 bodov. O zvýšený záujem o druhú najväčšiu kryptomenu sa nepochybne zaslúžili NFT, o ktoré je záujem v tejto dobe obrovský. Čo sa týka vyhľadávania slova „kryptomeny“, momentálne sme na hodnote 38 bodov.

Víťazom NFT

Suverénnym víťazom je v tejto štatistike pojem NFT. Niet sa čomu diviť, táto oblasť kryptomien si čoraz viac získava pozornosť bežných ľudí, ktorí chcú tiež skúsiť rozprávkovo zbohatnúť na tomto novom trende. Posledné dva týždne sa hodnota vyhľadávania držala na maximálnej úrovni 100 bodov, dnes k večeru klesla na 97. Ani Bitcoinu ani Ethereu sa nepodarilo získať 100 bodov záujmu 2 týždne po sebe, vždy to bol len jednorázový výstrel nahor.

Bude zaujímavé sledovať, ako dlho budú NFT stredobodom pozornosti. Ak sa pozrieme na graf nižšie, zvýšený záujem verejnosti môžeme vidieť aj v raste počtu predajov NFT za posledné dni. Aktuálne sme v počte predajov za deň v mínuse asi 85% voči maximu, ktoré dosiahol tento sektor v auguste minulého roka. V tom čase bol však záujem o NFT „len“ na hodnote 40 bodov podľa Google trendov.

Ak vás viac zaujíma NFT, môžete si prečítať tento článok:

Na NFT prerobí až 95% investorov – Ako patriť medzi tých úspešných 5%?

Prečítajte si zaujímavé novinky

Ako zmierniť stratu portfólia pri aktuálnych prepadoch? Odpoveďou sú trading boti

Multimilionár Kevin O’Leary: NFT sektor bude väčší než samotný Bitcoin

NÁVOD | Pasívny príjem s úrokom 20% ročne vďaka stablecoinom cez DeFi Anchor Protocol

Pasívny príjem kryptomien s bonusom až 110 dolárov

Pokiaľ hľadáte možnosti ako pasívne úročiť vaše kryptomeny, jednou z možností je lending, čo funguje na podobnom princípe ako banka. Najväčšou lending spoločnosťou je Celsius, ktorá pravidelne okrem ročných úrokov okolo 10% ponúka aj rôzne promo kódy, z ktorých viete získať odmeny – najčastejšie okolo 50 dolárov zadarmo.

Noví používatelia môžu teraz získať až 110 dolárov zadarmo. Celý postup ako používať túto platformu ako aj návod ako získať bonus nájdete v článku nižšie.

Celsius Wallet – Úročte svoje kryptomeny bez starosti až do 10% ročne (+BONUS 110 USD)

Zdroj: Google trends

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.