Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

SEC zvoláva všetky krypto platformy: „Poďte sa s nami porozprávať“

Článok

Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Gary Gensler, predseda Americkej komisie pre cenné papiere a burzy, vyzval všetky krypto platformy aby s nimi spolupracovali. Podľa jeho vyjadrení chce chrániť investorov v tejto oblasti.

Ochrana investorov

Gensler zdôraznil obavy, ktoré vidí v súvislosti s nedostatočnou ochranou investorov na trhu s kryptomenami. Gensler povedal:

„V súčasnej dobe jednoducho nemáme dostatočnú ochranu investorov na trhu s kryptomenami. Úprimne povedané, v tejto dobe je to skôr ako divoký západ alebo starý svet, ktorý existoval pred prijatím zákonov o cenných papieroch. Táto trieda aktív je v určitých prípadoch plná krádeží , podvodov a zneužívania.“

Ďalej navrhol, aby platformy a projekty z oblasti kryptomien prišli za SEC a porozprávali sa s nimi. Mnoho platforiem má vo svojej správe desiatky alebo stovky tokenov. Dodal, že aj keď právny status každého tokenu závisí od jeho vlastných faktov a okolností, pravdepodobnosť, že s 50, 100 alebo 1 000 tokenmi nemá daná platforma žiadne kryptomeny kategorizované ako cenné papiere je malá. Pokiaľ sú na nejakých obchodných platformách cenné papiere, podľa zákonov sa musia zaregistrovať u SEC v prípade, že nespĺňajú podmienky pre výnimku.

Snaha regulovať stablecoiny

Gensler v minulosti naznačil reguláciu stablecoinov. Nedávno hovoriac pred Výborom Európskeho parlamentu pre hospodárske a menové záležitosti 1. septembra, povedal:

„V júli sa uskutočnili takmer tri štvrtiny obchodovania na všetkých obchodných platformách v pároch voči stablecoinom. Použitie stablecoinov na týchto platformách teda môže uľahčiť cestu tým, ktorí sa chcú vyhnúť mnohým cieľom verejnej politiky spojeným s našim tradičným bankovým a finančným systémom: boj proti praniu špinavých peňazí, sankcie a ďalšie.“

Kryptomenový priemysel v USA začína čeliť rastúcej regulačnej kontrole. SEC nedávno varovala krypto zmenáreň Coinbase, najväčšiu burzu kryptomien v USA podľa objemov, ohľadom ich nového produktu Lend, o ktorom agentúra tvrdí, že sa jedná o security. Pohrozili im, že pokiaľ tento produkt spustia, budú ich žalovať. SEC údajne vyšetruje aj Uniswap Labs, vývojárov decentralizovanej burzy Uniswap.

Sú regulácie nevyhnutné?

Určité regulácie by trhu s kryptomenami by určite prospeli. Je pravdou, že aktuálne trh s kryptomenami vyzerá ako divoký západ, pričom pre nováčika je veľmi jednoduché naletieť podvodu a nechať sa okradnúť. Na druhej strane, prílišná cenzúra a obmedzenia by kryptomenám len poškodili a zničili by ich pôvodnú myšlienku. Bude zaujímavé sledovať, či sa podarí nájsť rovnováhu medzi slobodou, bezpečnosťou a reguláciami.

Prečítajte si zaujímavé novinky

Transakčné poplatky na sieti ETH sú obrovské – Ako fungujú a kedy sú najnižšie

Prvý veľký DeFi hack na sieti Avalanche – Hackeri ukradli milióny USD

Používate Telegram? Dávajte si pozor na podvodníkov – Spoznáte ich jednoducho

Chcete obchodovať, ale netrúfate si? Vyskúšajte trading botov

Pokiaľ si netrúfate obchodovať ručne, prípadne na to nemáte čas, riešením môžu byť automatizovaní trading boti, ktorí obchodujú za vás podľa vašich nastavení. Takíto roboti počas tohto roka zarobili každý mesiac desiatky percent. Viac informácií ako aj podrobný návod a štatistiku nájdete nižšie v článku.

Návod ako používať trading botov – Nastavenie, štatistika ziskov, tipy, recenzie a riziká

Zdroj: Forkast

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.