Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

SEC hrozí žalobou na Coinbase kvôli ich novému krypto produktu

Článok

Zákon
Pixabay.com

Je to len pár dní, čo sme vám oznámili, že SEC vyšetruje decentralizovanú krypto zmenáreň Uniswap. Aktuálne sa na verejnosť dostali správy o ďalšom zásahu SEC do oblasti kryptomien. Tentokrát si vyhliadli americkú krypto zmenáreň Coinbase, ktorej pohrozili žalobou.

SEC hrozí žalobou

Americká komisia pre cenné papiere a burzy (SEC) sa údajne vyhrážala žalobou na Coinbase kvôli ich crypto yield programu, ktorý považuje za cenný papier (security). Generálny riaditeľ Coinbase Brian Armstrong 8. septembra pridal príspevok na Twitteri, že je to skutočne povrchné správanie, ktorým sa prezentuje SEC.

Armstrong vysvetlil, že Coinbase sa počas tohto roka obrátila na SEC, aby ich informovala o nadchádzajúcom programe Coinbase Lend, ktorý má v úmysle ponúknuť 4% ročnú návratnosť výnosov z vkladov stablecoinu USDC. Podľa generálneho riaditeľa Coinbase, SEC odpovedala, že tento program považujú za cenný papier, pričom nepridali žiadne vysvetlenie k tomuto ich tvrdeniu. Takisto pohrozili, že ak tento program Coinbase spustí, SEC ich bude žalovať:

„Odmietajú nám povedať, prečo si myslia, že ide o cenný papier. Namiesto toho aby od nás požadovali veľa záznamov/dokumentov (vyhovieme), svedectiev našich zamestnancov (vyhovieme), nám len povedia, že nás budú žalovať, ak pristúpime k spusteniu programu s nulovým vysvetlením, prečo.“

Hrozba pre celú oblasť CeFi?

Armstrong poukázal na to, že na trhu sú aj ďalšie krypto firmy, ktoré v súčasnosti poskytujú podobné služby poskytovania pôžičiek svojim zákazníkom (centralizované financie – CeFi), a vyzval SEC, aby v tejto záležitosti poskytli regulačné objasnenie. Tieto kroky SEC proti Coinbase sa zdajú byť zlou správou pre konkurentov BlockFi a Celsius, ktorí už ponúkajú takéto produkty s krypto výnosmi. Avšak BlockFi už čelí vyšetrovaniu v mnohých štátoch kvôli svojim produktom. 

V blogovom príspevku, ktorý bol dnes zverejnený, Paul Grewal, hlavný právny zástupca spoločnosti Coinbase, vyjadril svoje znepokojenie nad konaním SEC. Podľa jeho slov zákazníci nebudú investovať do programu, ale budú požičiavať USDC, ktoré držia na platforme Coinbase. A hoci zákazníci služby Lend získajú úroky z účasti na programe, sú povinní tento úrok zaplatiť bez ohľadu na širšie obchodné aktivity spoločnosti Coinbase.

Podľa Grewala odložia spustenie svojho Lend programu minimálne do októbra, kým celú túto situáciu neobjasnia. Vyjadril však znepokojenie, pretože tento prístup SEC je neprijateľný.

Prečítajte si zaujímavé novinky

Transakčné poplatky na sieti ETH sú obrovské – Ako fungujú a kedy sú najnižšie

Solana (SOL) valcuje trh – 5 dôvodov, prečo sa jej tak darí

Trading boti aktuálne dosahujú najväčšie zisky za posledné mesiace. Vyskúšať si ich môžete aj vy!

Chcete obchodovať, ale netrúfate si? Vyskúšajte trading botov

Pokiaľ si netrúfate obchodovať ručne, prípadne na to nemáte čas, riešením môžu byť automatizovaní trading boti, ktorí obchodujú za vás podľa vašich nastavení. Takíto roboti počas tohto roka zarobili každý mesiac desiatky percent. Viac informácií ako aj podrobný návod a štatistiku nájdete nižšie v článku.

Návod ako používať trading botov – Nastavenie, štatistika ziskov, tipy, recenzie a riziká

Zdroj: Cointelegraph

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.