Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

SEC vyšetruje Uniswap, cena UNI okamžite reagovala poklesom – Sú DEX v ohrození?

Článok

Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Americká komisia pre cenné papiere a burzy (SEC) spustila vyšetrovanie voči decentralizovanej zmenárni Uniswap, pričom token tejto zmenárne – UNI – okamžite reagoval prepadom o niekoľko percent.

SEC spúšťa vyšetrovanie

Americká komisia pre cenné papiere a burzy (SEC) vyšetruje decentralizovanú burzu Uniswap. Potvrdili to nemenované zdroje blízke tejto téme. SEC skúma Uniswap Labs – subjekt, ktorý platformu vyvinul, pričom hľadajú informácie o tom, ako sa používa, pričom vyšetrovanie je v počiatočnom štádiu a podľa WSJ zatiaľ nie je možné vzniesť žiadne formálne obvinenia z nelegálnych činností.

Hovorca spoločnosti Uniswap Labs uviedol, že sa zaviazali dodržiavať zákony a predpisy upravujúce toto odvetvie a poskytovať informácie regulačným orgánom, ktoré im pomôžu s akýmkoľvek vyšetrovaním. SEC odmietla túto skutočnosť komentovať.

Prvá vyšetrovaná decentralizovaná zmenáreň

Toto vyšetrovanie je prvé známe vyšetrovanie DeFi sektora, ktoré SEC iniciovala. Udialo sa to len niekoľko týždňov po nástupe nového predsedu Garyho Genslera. Predtým sa tvrdilo, že Gensler bol príliš zaneprázdnený mnohými ďalšími potrebnými reformami priamo v SEC, ale bývalý bankár Goldman Sachs uprednostňuje svoj veľmi obmedzený rozpočet na oblasť DeFi napriek tomu, že neexistuje žiadne rozhodnutie súdu alebo legislatívny akt, ktorý dáva SEC jasnú jurisdikciu.

Keďže je Uniswap trochu ako Wikipedia, kde môže ktokoľvek pridávať nové aktíva a likviditu, môže byť veľmi náročné splniť právne a regulačné požiadavky, pokiaľ SEC nejaké vznesie. Alternatívom je fakt, že Uniswap Labs môže z právneho hľadiska fungovať ako spoločnosť Coinbase, čím by spĺňala požiadavky SEC. Avšak aj tu je háčik, pretože Uniswap nemôže plne vyhovieť z dôvodu, že ktokoľvek môže pridať akékoľvek aktívum.

Jediný spôsob, akým by mohli takýmto prípadným požiadavkám vyhovieť, je stať sa centralizovanou burzou. Preto sa môže stať, že Gensler zvolí možnosť „šikany“, než aby formálne podnikol akékoľvek kroky so svojou agentúrou, ktorá nemá taký dosah na kryptomeny na rozdiel od akcií, nad ktorými majú príslušnú jurisdikciu a dohľad.

Je DeFi v ohrození?

Mnohí fanúšikovia kryptomien na Twitteri a Reddite okamžite začali riešiť túto tému, či je celý DeFi sektor v bezpečí, alebo ho čakajú regulačné vojny. Aktuálne sa regulačné orgány zameriavajú práve na centralizované burzy, kedy čoraz viac vyžadujú overovanie účtov pomocou ID. DeFi sektor bol až doteraz bez povšimnutia.

Prípadné konkrétne vznesenie obžaloby voči Uniswapu by mohlo znamenať veľký problém. Zatiaľ však nie je dôvod na paniku, keďže sú to všetko len dohady. Zatiaľ neboli vznesené žiadne oficiálne obvinenia. Taktiež, ako bolo spomenuté vyššie, v oblasti kryptomien nemá SEC takú moc ako v oblasti akcií. Príkladom je žaloba SECu voči Ripple. Tento ich súboj trvá už niekoľko mesiacov, pričom posledné mesiace je to práve Ripple, ktorý získava navrch a zdá sa, že tento súdny spor dokonca vyhrá.

Prečítajte si zaujímavé novinky

NFT mánia pokračuje, trh OpenSea posledný týždeň zdvojnásobil objemy

Záujem o pasívny príjem kryptomien stúpa – Lending platforma Celsius vzrástla o 1900%

Trading boti aktuálne dosahujú najväčšie zisky za posledné mesiace. Vyskúšať si ich môžete aj vy!

Chcete obchodovať, ale netrúfate si? Vyskúšajte trading botov

Pokiaľ si netrúfate obchodovať ručne, prípadne na to nemáte čas, riešením môžu byť automatizovaní trading boti, ktorí obchodujú za vás podľa vašich nastavení. Takíto roboti počas tohto roka zarobili každý mesiac desiatky percent. Viac informácií ako aj podrobný návod a štatistiku nájdete nižšie v článku.

Návod ako používať trading botov – Nastavenie, štatistika ziskov, tipy, recenzie a riziká

Zdroj: WSJ

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.