Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Ruský minister financií naznačil budúcnosť kryptomien v Rusku

Článok

Rusko
Zdroj: Pixabay.com

Aj najnovšie správy naznačujú, že s ruským zákazom kryptomien to nie je také vážne, ako sa sprvoti zdalo. Kým Ruská centrálna banka by toto nariadenie rada presadila, čoraz viac politikov volá skôr po prísnej regulácii kryptomien, ba dokonca ich využití v prospech ruskej ekonomiky.

Najnovšie sa k tejto téme vyjadril ruský minister financií Anton Sulianov, ktorý včera dokonca navrhol legalizáciu obchodovania s kryptomenami prostredníctvom ruských bank. Informovali o tom noviny Kommersant s odvolaním sa na list, ktorý poslal v stredu premiérovi Mikhaulovi Mišustinovi.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

O inom názore ruského ministerstva financií ako pristupovať ku kryptomenám sme vás informovali už minulý týždeň. Prezentoval ho kolega Sulianova Ivan Chebeskov, ktorý taktiež loboval v prospech regulácie kryptomien namiesto ich zákazu.

Ministerstvu financií zahral v tejto veci do karát aj samotný prezident Vladimír Putin, ktorý sa vyjadril v zmysle, že v ťažbe Bitcoinu má ich krajina určité benefity.

,,Rusko má konkurenčné výhody v tomto sektore a to najmä vďaka tomu, že má prebytok elektriny a dobre vyškolený personál v tejto oblasti,” vyhlásil počas minulotýždňovej videokonferencie ruskej vlády. Putin popri tom centrálnej banke odkázal, aby našla v tejto veci s ostatnými spoločnú reč.

Ministerstvo financií a Ruská centrálna banka sa zhodujú v jednej veci – ani jeden z týchto orgánov nesúhlasí s tým, aby boli kryptomeny v Rusku zákonným platidlom. Ak sa teda pôjde striedmejšou cestou ich regulácii pôjde len o legalizáciu možnosti ich kúpy, držania a predaja.

Kryptomeny by ponúkali banky

Sulianov má predstavu, že kryptomeny by neboli rusom sprostredkované cez tradičné kryptoburzy, ale priamo cez banky, ktoré by mali pod kontrolou. Tie by mohli požiadať o licenciu na tento druh podnikania. Ostatné kryptoplatformy bez takejto licencie by ponukou kryptomien v rámci ruskej federácie páchali trestný čin.

Celý proces by mal byť realizovateľný len pod podmienkou prísneho dohľadu nad ruskými investormi. Ruská centrálna banka a Rosfinmonitoring, čo je ruská agentúra pre boj proti praniu špinavých peňazí, musia mať prístup ku všetkým informáciám o transakciách s kryptomenami, aby mali dokonalý dohľad nad tým, ako Rusi so svojimi kryptomenami nakladajú.

Rusi vraj vlastnia 12% kapitalizácie kryptomien

Takýto prístup k regulácii by postavil digitálne aktíva na rovnakú úroveň s úctami určenými pre držbu drahých kovov a inými regulovanými investičnými nástrojmi, ktoré si vyžadujú dodržiavanie pravidiel KYC a AML.

Tlačová agentúra  TASS pred pár dňami informovala, že podľa vládnych odhadov vlastnia Rusi kryptomeny v hodnote až 214 miliárd dolárov, čo tvorí okolo 12% celkovej trhovej kapitalizácie všetkych digitálnych aktív. Sulianov k tomu dodal, že po presadení navrhnutých operácii bude nutné tieto kryptomeny ‘’legalizovať’’.

Licencie aj pre  ťažiarov BTC

Minister financií zároveň uviedol, že licencie chcú udeľovať aj ťažiarom Bitcoinu – či ide o domácich ťažiarov, alebo tých, ktorí prišli do Ruska zo zahraničiaa. Včera sme písali, že v ruskej oblasti Irkutsko stúpla minulý rok kvôli ťažbe BTC spotreba energie až štvornásobne – môže za to najmä príchod čínskych ťažiarov po májovom presadení zákazu ťažby kryptomien v najľudnatejšej krajine sveta.

Ruský región má problémy pre ťažbu Bitcoinu. Kryptomeny sa vraj ťažia aj v psích búdach

Sulianov verí, že kombináciou týchto regulácii dokážu priniesť do štátneho rozpočtu až okolo 180 miliárd rubľov, teda vyše 2 miliardy dolárov.

Ďalšie zaujímavé články

Veľký hack vo svete kryptomien! Hacker sa postaral o škodu 320 miliónov dolárov

Trezor odstráni kontroverzný verifikačný protokol. Akceptoval kritiku kryptomenovej komunity

SEPA platby sa vracajú na burzu Binance. Využite pri registrácii náš výhodný link

Čo bude vplývať na Bitcoin v roku 2022? (Veľký súhrn)

Zdroj: finance.yahoo.com, cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.