Sme aj na sociálnych sieťach

Ethereum

Priemerné poplatky na Ethereum klesli medzimesačne o 73%, inflácia stúpa

Článok

Ethereum
Zdroj: Pixabay.com

Cena priemerného poplatku zaplátaného za jednu transakciu na blockchaine kryptomeny Ethereum (ETH) klesla medzimesačne o 73,3% z 53,03 USD na 14,17 USD. Informoval o tom portál Cointelegraph.

Priemerný a mediánový transakčný poplatok na Ethereum, ktoré bolo v poslednej dobe neslávne známe priam šialene drahými poplatkami, začal postupne od 10. januára výrazne klesať s tým, že v súčasnosti je na najnižších hodnotách od septembra 2021.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Podľa údajov portálu Blockchain bol v januári priemerný poplatok za Ethereum transakcie na cene 53,03 USD, čo je “len” o 20 dolárov menej, než historické priemerné maximum 70,83 USD za jednu transakciu z mája 2021. V súčasnosti je však realizácia transakcie na Ethereum už omnoho “výhodnejšia’, o čom vypovedá aj tento graf:

Výrazne klesá aj počet transakcií

Zaujímavé taktiež je, že výrazne klesol aj celkový počet transakcií tohto blockchainu. Čerstvé dáta ukazujú, že 1. februára klesol počet transakcii tejto siete na z 36 851 128 na 14 574 808, čo predstavuje pokles o 60,44% len v priebehu jedného mesiaca. Takéto čísla boli podľa Cointelegraph naposledy zaznamenané začiatkom roka 2019, pričom medzimesačný pokles o 60% je v histórii tejto kryptomeny vôbec najväčší.

Inflácia Ethereum začína stúpať

Nižšie transakčné poplatky a celkovo nižší počet transakcií na Ethereum sieti sa odzrkadľujú aj na počte spálených ETH. Ethery sa pália od 5. augusta 2021, kedy bola do siete implementovaná aktualizácia s označením EIP 1559. Tá upravuje protokol tak, že transakčné poplatky sa neposielajú ťažiarom Ethereum, ale sú určené na spálenie novo vyťažených ETH. Tým pádom prispievajú k spomaľovaniu inflácie tejto kryptomeny, respektíve v niektorých momentoch ju dokonca robili deflačnou.

Za posledných sedem dní však ‘’redukcia’’ Etherov v obehu klesla len na 54,45%, čo znamená, že inflácia Ethereum v dôsledku menšej hodnoty zaplatených transakčných poplatkov mierne stúpla. Za posledný deň je redukcia dokonca len na 35%.

Z medzimesačného pohľadu je redukcia stále relatívne vysoká na 79,19% a od augustovej implementácie EIP 1559 je  na úrovni 70,64%. Zdá sa však, že ak bude trend nižších poplatkov a menšieho počtu transakcií pokračovať, tieto faktory budú negatívne vplývať na benefity z aktualizácie, ktorá podľa fanúšikov Ethereum priblížila túto kryptomenu k tzv. “sound money“.

Ďalšie zaujímavé články

Férová cena Bitcoinu je $38 000, no pôjde aj na $150 000, tvrdí najväčšia banka na svete

Táto „celebritná“ dvojica hackla kryptomenovú burzu Bitfinex! Hrozí jej 20-ročné väzenie

Wells Fargo: Kryptomeny sa čoskoro môžu dostať do fázy „nezastaviteľnej adopcie“

SEPA platby sa vracajú na burzu Binance. Využite pri registrácii náš výhodný link

Zdroj: watchtheburn.com, cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.