Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Férová cena Bitcoinu je $38 000, no pôjde aj na $150 000, tvrdí najväčšia banka na svete

Článok

Bitcoin
Zdroj: Pexels.com

Analytici najväčšej banky na svete JP Morgan Chase sa domnievajú, že súčasná trhová cena Bitcoinu je o čosi vyššia, než “spravodlivá hodnota”, za ktorú by sa mal v tomto čase obchodovať.

Analytici giganta z Wall Street, ktorý spravuje viac kapitálu než Bank of America či Wells Fargo, na čele s Nikolasom Panigirtzogluom tvrdia, že férová hodnota Bitcoinu je aktuálne 38 000 USD, čiže o zhruba 6 tisíc dolárov menej, než cena, za akú ho je aktuálne možné kúpiť na väčšine kryptomenových búrz.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

V štúdii sa zároveň tvrdí, že cena Bitcoinu je takmer štyrikrát volatilnejšia než je volatilita zlata. ,,Najväčšou výzvou pre Bitcoin bude jeho volatilita a jeho cykly rozmachu a poklesu, ktoré bránia jeho ďalšiemu inštitucionálnemu prijatiu,” zopakovali v novom reporte svoje predošlé tvrdenia.

Následne uviedli, že ak by volatilita Bitcoinu klesla o trojnásobok, jeho súčasná férová hodnota by bola okolo ceny 50 000 USD.

Pokiaľ ide o “férovú cenu BTC“, podobnú štúdiu publikovali v Morgan Chase aj v novembri, kedy ju uviedli na hranici 35 000 USD. Bitcoin v čase publikácie vtedajšieho reportu stál až 63 281 USD, čím “trafili” pravdepodobnosť oslabenia jeho ceny.

Dlhodobý cieľ Bitcoinu je 150 000 USD

Zaujímavé je aj to, že hoci súčasnú cenu BTC považujú za mierne nadhodnotenú, očakávajú, že v budúcnosti Bitcoin prekoná hranicu 100 000 USD. Panigirtzoglou tvrdí, že dlhodobý teoretický cieľ pre BTC je 150 000 USD.

,,Najväčšia americká banka “upgraduje svoje lasery” a dlhodobo odhaduje 1 BTC na 150 000 USD,” komentoval čerstvý report analytikov JP Morgan Chase český ekonóm známy aj ako fanúšik Bitcoinu Lukáš Kovanda.

Ďalšie zaujímavé články

Táto „celebritná“ dvojica hackla kryptomenovú burzu Bitfinex! Hrozí jej 20-ročné väzenie

Wells Fargo: Kryptomeny sa čoskoro môžu dostať do fázy „nezastaviteľnej adopcie“

Rok po nákupe bitcoinov za 1,5 miliardy dolárov: Tesla svoje rozhodnutie neľutuje!

SEPA platby sa vracajú na burzu Binance. Využite pri registrácii náš výhodný link

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.