Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Prezident El Salvador: Giganticky nárast ceny BTC je len otázkou času

Článok

Nayib Bukele
Twitter Nayib Bukele

Prezident Nayib Bukele, ktorý urobil z Bitcoinu v El Salvador ako v prvej krajine na svete zákonné platidlo, nemá pochybnosti, že jeho cena bude v budúcnosti omnoho vyššia.

El Salvador, ktorý čelí výzvam Medzinárodného menového fondu, aby čím skôr pre vlastne dobro ukončil svoje „bitcoinové dobrodružstvo”, čo mu odporučila napríklad aj ratingova agentúra Moody’s, takéto plány rozhodne nemá.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Nayib Bukele, ktorý je silným lídrom tejto 6-miliónovej stredoamerickej krajiny, má naopak silné presvedčenie, že jeho štát bude z Bitcoinu smerom do budúcnosti výrazne profitovať. Potvrdzuje to aj jeho nový “tweet“ z 31. januára, v ktorom napísal:

,,Na svete je okolo 50 miliónov milionárov. Predstavte si, že by každý jeden z nich chcel vlastniť aspoň jeden Bitcoin. Avšak je tu len 21 miliónov BTC. Nie je to dosť ani pre polovicu z nich. Gigantický rast ceny (BTC) je len otázkou času.“

 Investícia El Salvador je teraz v strate

El Salvador oficiálne vlastní 1801 BTC, ktoré postupne kupoval od 7. septembra, kedy vošiel do platnosti zákon salvádorský o Bitcoine. Väčšina investícii do BTC však prebehla v čase, kedy bola cena BTC vyššia, než je tá súčasná na úrovni okolo 38 000 USD. To znamená, že súčasné investície El Salvador do BTC sú v pomerne výraznej strate.

Medzinárodný menový fond minulý týždeň Bukelemu odporučil, aby „zúžili rozsah zákona o Bitcoine odstránením jeho štatútu ako zákonného platidla.” Vláde taktiež odporučili, aby zrušili plány na vydanie bitcoinových dlhopisov (Volcano bonds), skrz ktoré chcú financovať výstavbu Bitcoin City.

Ďalšie zaujímavé články

Trezor odstráni kontroverzný verifikačný protokol. Akceptoval kritiku kryptomenovej komunity

„Skrachovaní bitcoineri” sa “zamestnávajú” v McDonald’s. Slávny reťazec im odpovedal

SEPA platby sa vracajú na burzu Binance. Využite pri registrácii náš výhodný link

Čo bude vplývať na Bitcoin v roku 2022? (Veľký súhrn)

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.