Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Prečo Twitter a ďalšie inštitúcie nechcú investovať do Bitcoinu?

Článok

Bitcoin
Zdroj: Pexels.com

Finančný riaditeľ Twitteru (CFO) Ned Segal v rozhovore pre Wall Street Journal vysvetlil, prečo Twitter doposiaľ neinvestoval do kryptomien hoci podnikol niekoľko krokov podporujúcich ich adopciu.

CFO Twitteru Ned Segal v interview pre Wall Street Journal skonštatoval, že investovanie do kryptomien aktuálne nemá zmysel, pretože trh s kryptomenami je extrémne volatilný a chýbajú mu jasné účtovné pravidlá. Z tohto dôvodu Twitter ku kúpe bitcoinov či iných digitálnych aktív nepristúpil napriek skutočnosti, že zakladateľ a generálny riaditeľ tejto sociálnej siete Jack Dorsey je presvedčený bitcoinový maximalista. .

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

,,Museli by sme zmeniť našu investičnú politiku a rozhodnúť s a vlastniť aktíva, ktoré sú volatilnejšie. Twitter však uprednostňuje držbu menej volatilných aktív, ako sú cenné papiere,” povedal Segal pre WSJ.

Finančný riaditeľ Twitteru taktiež naznačil, že tieto dôvody môžu odrádzať od investície do Bitcoinu aj ďalšie veľké firmy. Súhlasil s tým, že najmä finanční riaditelia majú z takýchto investícii oprávnene obavy.

,,Nedostatok špecifických účtovných pravidiel pre tieto aktíva tiež komplikuje prácu CFO (finančných riaditeľov). Veľké americké korporácie v posledných mesiacoch naliehali na Radu pre finančnú účtovné štandardy, aby napísala pravidla, ako majú zaobchádzať s kryptaktívami, naznačuje dôvody, ktoré odrádzajú inštitúcie kupovať kryptomeny, Wall Street Journal.

Twitter napriek tomu vidí v kryptomenách veľké príležitosti, čo potvrdil aj konkrétnymi iniciatívami:

Kým Twitter minimálne podľa jeho CFO investíciu do Bitcoinu zatiaľ nezvažuje, druhá firma Jacka Dorseyho Square je tretím najväčším inštitucionálnym držiteľom BTC v kategórii verejne obchodovaných spoločnosti (8027 BTC), čo nepriamo Twitteru naznačuje, že investícia do BTC je účtovne realizovateľná ak pre to existuje vôľa.

Square je aktívnejšia, podporí aj Taproot

Square okrem iného pracuje na viacerých bitcoinových riešeniach od vývoja hardvérovej peňaženky pre Bitcoin, decentralizovanej BTC burzy až po softvérové a hardvérové riešenie pre jednoduchú domácu ťažbu BTC. Square taktiež v spolupráci s firmou Blockstream rozbieha iniciatívu vedúcu k zelenej ťažbe BTC pomocou solárnych panelov. Svoje know-how chcú následne spoločne posunúť ostatným ťažiarom.

Firma Square tento týždeň taktiež potvrdila, že už od 1. decembra bude skrz svoju aplikáciu Cash App umožňovať bitcoinové transakcie využitím Taprootu, najvýznamnejšej aktualizácie Bitcoinu za posledné 4 roky, ktora posúva Bitcoin vpred v škálovaní, súkromí a tiež v potenciálnom využití smart kontraktov. To taktiež ladí s predstavami Jacka Dorseyho, ktorý už naznačil, že by rád budoval na Bitcoine DeFi riešenia.

Zdroj: Twitter, nasdaq.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.