Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Twitter smeruje ku kryptomenám. Založil tím pre vývoj decentralizovaných aplikácii

Článok

Twitter
Pixabay.com

Spoločnosť Twitter síce stále do Bitcoinu priamo neinvestovala, no jej náklonnosť decentralizácii je vďaka Jackovi Dorseymu absolútne zrejmá. Najnovšie správy hovoria o tom, že Twitter založil nový špeciálny tím vývojárov decentralizovaných aplikácii.

Nový tím s názvom Twitter Crypto, ktorý by sa údajne nemal zamieňať a ani spájať s klasickým Twitterom, bude viesť Tess Rinearson, ktorý podľa Financial Times dostal úlohu “nastaviť stratégiu pre budúcnosť kryptomien na Twitteri.”

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

,,S nadšením oznamujem, že som sa pripojil k Twitteru, aby som viedol nový tím zameraný na kryptomeny, blockchain technológiu a ďalšie decentralizované technológie -vrátane tých, ktoré presahujú kryptomeny,” uviedol na Twitteri.

Odmeny pre tvorcov obsahu?

V súvislosti s Twitter Crypto sa okamžite začalo špekulovať aj o možnosti, že tvorcovia obsahu na „Twitteri budúcnosti” by mohli byť odmeňovaní za svoju prácu kryptomenami. ,,Skúmame spôsoby, ako začleniť decentralizované technológie do našich produktov a infraštruktúry,” potvrdila sociálna sieť.

Novovzniknutý tím by mal v tom zohrať dôležitú úlohu. Platforma ho označuje za „centrum ucelenosti pre všetko, čo sa týka blockchainu a web 3.0”.

Twitter sám o sebe s kryptomenami už nejaký čas koketuje a to aj tým, že spustil službu, skrz ktorú je možné posielať medzi užívateľmi bitcoiny skrz technológiu Lightning Network. Služba je však zatiaľ dostupná len na iOS platformách a len v rámci niektorých regiónov. Twitter však sľubuje, že postupne ju prístupní celosvetovo a aj pre Android.

O ambíciách Twitteru transformovať sa na decentralizovanú sociálnu sieť sa hovorí už dlhšie a to najmä v súvislosti s projektom BlueSky. Šéf Twitteru Jack Dorsey medzitým podporuje bitcoinovú adopciu finančnými darmi vo vlastnej réžii pre BTC vývojárov a jeho druhá firmu Square medzitým pracuje na hardvérovej peňaženke pre Bitcoin, bitcoinovej DEX (decentralizovanej burze) či hardvéri a softvéri pre jednoduchú ťažbu BTC v domácnostiach.

Má podobné ambície aj Reddit?

Ambíciu transformovať svoju sociálnu sieť na decentralizované riešenie nemá len Twitter. Na tohto týždňovej konferencii Solana Breakpoint v portugalskom Lisabone obdobný plán naznačili zakladateľ sociálnej siete Reddit Alexis Ohanian a spoluzakladateľ kryptomeny Solana Raj Gokal. Tí spoločne prezentovali nový projekt s počiatočným financovaním 50 miliónov dolárov (s možnosťou navýšenia na 100 miliónov USD), v rámci ktorého by mohol byť Reddit v budúcnosti postavený na blockchain riešeni Solana.

,,Musím byť oslobodený od centralizovaných sociálnych sieti. Chcem odísť z Twitteru. Dám špeciálnu cenu komukoľvek, kto mi pomôže odstrániť môj účet z týchto centralizovaných služieb,” povedal počas konferencie Gokal naznačujúci, že súčasné centralizované sociálne siete disponujú miliardami dát o svojich užívateľoch a je takmer nemožné získať tieto dáta pod vlastnú kontrolu (napríklad docieliť ich kompletné vymazanie). Decentralizované sociálne siete by tento problem mohli vyriešiť.

Zdroj: decrypt.co

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.