Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Pozor na nebezpečný phishing útok – tvári sa ako mail od výrobcu HW peňaženky Trezor

Článok

Trezor One
Zdroj: SatoshiLabs

Kryptomenová komunita začala v priebehu víkendu upozorňovať na rastúci počet phishingových, teda podvodných emailov, ktoré sa tvárili ako oficiálne maily od tvorcov kryptomenovej hardvérovej peňaženky Trezor českej spoločnosti SatoshiLabs.

Obsah podvodného mailu vyzýval užívateľa k inštalácii softvéru, ktorý by mohol ohroziť bezpečné používanie hardvérovej peňaženky Tezor a tým pádom aj bezpečnosť kryptomien, ktoré skrz toto zariadenie vlastní. Autori škodlivého softvéru zároveň pre oklamanie užívateľov použili veľmi podobný názov oficiálnej domény Trezor.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Trezor o situácii informoval aj na svojom oficiálnom Twitter účte, kde vysvetlil, že podvodné maily sú s najväčšou pravdepodobnosťou mierene na užívateľov, ktorí sa prihlásili k odberu ich newsletteru. Na odosielanie správ týmto užívateľom totiž používajú platformu MailChimp, ktorá bola podľa všetkého hacknutá.

,,Vyšetrujeme potenciálne narušenie údajov v newsletteri s možnosťou prihlásenia hostovaného na MailChimp. Koluje podvodný email s upozornením na porušenie dát. Neotvárajte žiadny email pochádzajúci z noreply@trezor.us, jedna sa o phishingovú doménu,informoval Trezor na Twitteri a v ďalšom vlákne dodal:

,,Nebudeme komunikovať cez newsletter, kým sa situácia nevyrieši. Neotvárajte žiadny email, ktorý sa tvári, že prichádza od Trezoru, až do ďalších oznámení, Prosím ubezpečte sa, že používate anonymný email pre aktivity spojené s bitcoinom.“

Išlo o sofistikovaný typ phishing útoku

Táto forma útoku na potenciálnych vlastníkov HW peňaženky Trezor je pomerne sofistikovaná a preto je zároveň obzvlášť nebezpečná. Cieli totiž priamo na užívateľov, ktorí sa prihlásili do newsletteru Trezor, používa veľmi podobnú doménu  ako Trezor a tiež vzhľad emailu vyzerá profesionálne.

Menej skúseného užívateľa teda môže zmiasť a prinútiť ho postupovať podľa pokynov. Aj preto zdôrazňujeme, že bez ohľadu na to, ako seriózne daný mail, alebo iná podobná výzva pôsobí, nikdy nezadávajte váš seed k hardvérovej peňaženke online formou – laicky povedané na klávesnici do počítača.

Hardvérová peňaženka Trezor chráni váš seed (privátny kľúč) mimo online svet tým, že vám ho vygeneruje práve na danom fyzickom zariadení (na jeho displeji) a rovnako tak, pri obnove peňaženky, ho zadávate “fyzicky” do daného zariadenia cez dotykový displej a nie cez počítač/tablet. Podobné formy phishingových útokov sa vás snažia prinútiť, aby ste naleteli a tento postup nedodržali – ak sa teda teraz alebo hocikedy v budúcnosti stane, že od vás budú v prípade hardvérovej peňaženky požadovať, aby ste zadali seed skrz počítač, uvedomte si, že na tom niečo nesedí.

Ďalšie zaujímavé články

Terra kúpila bitcoiny za ďalších $139 miliónov. Vlastní už takmer 31k BTC a nekončí!

Veľký krok späť pre kryptomeny v EÚ! Poslanci hlasovali v prospech TFR pasáži novej legislatívy

Rusko ponúka možnosť zaplatiť za ropu a plyn aj Bitcoinom

Zabudnime na 4-ročné bitcoinové cykly, naznačuje analytik Willy Woo

Zdroj: cointelegraph.com, KN

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.