Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Rusko ponúka možnosť zaplatiť za ropu a plyn aj Bitcoinom

Článok

Putin
Zdroj: Pixabay.com

Rusko, na ktoré sú pre jeho vojnovú agresiu na Ukrajine uvalené tvrdé západné sankcie, dnes naznačilo, že by mohlo akceptovať ako formu platidla za export prírodných zdrojov aj Bitcoin (BTC).

Takúto možnosť priznal vo štvrtok počas videohovoru predseda ruského energetického výboru Pavel Zavalnyj, ktorý vysvetľoval, aké možnosti sú na stole v prípade predaja prírodných zdrojov ich odberateľom, kde patrí vo veľkej miere hlavne Európska únia. Stalo sa tak v čase, kedy v EÚ prebieha intenzívna debata o tom, či a akým spôsobom naďalej nakupovať prírodne zdroje od tohto vojnového agresora. Cena Bitcoinu v reakcii na tieto informácie posilnila o 1000 dolárov a po dlhšej dobe sa obchoduje nad úrovňou 44 000 USD.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

,,Pokiaľ ide o našej spriatelené krajiny, ako sú Čína alebo Turecko, ktoré na nás netlačia, tak im na nejakú dobu ponúkame možnosť prejsť s platbami do iných národných mien ako sú ruble alebo juany. Pokiaľ ide o Turecko, tí môžu platiť lírami alebo rubľami. Môžu teda existovať rôzne meny, a to je štandardný postup. Ak by chceli Bitcoin, budeme obchodovať aj s bitcoinami,“ vyhlásil Zavalnyj, ktorého cituje portál FTnews.sk.

Vyhlásenie predsedu ruského energetického výboru prišlo krátko po tom ako v stredu ruský prezident Vladimír Putin oznámil, že nepriateľské krajiny, kde radíme USA, členské krajiny NATO a tiež krajiny Európskej únie, budú musieť platiť za tieto suroviny v ruských rubľoch. Vyjadrenie Putina následne v rovnakom duchu zopakoval aj Zavalnyj.

Zdroj: bitcoinmagazine.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.