Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Veľký krok späť pre kryptomeny v EÚ! Poslanci hlasovali v prospech TFR pasáži novej legislatívy

Článok

Európska únia
Pixabay.com

V úvode týždňa sme vás informovali, že vo štvrtok sa bude na pôde Európskej únie hlasovať o legislatíve, ktorá môže výrazným spôsobom obmedziť súkromie pri používaní kryptomien.

Ide o legislatívu, ktorá so sebou zahŕňa AML regulácie s označením TFR (Transfer of Funds Regulation), ktorá so sebou prináša balík povinnosti finančných inštitúcii, ktoré okrem iného budú musieť vyžadovať od zadávateľov transakcií, aby overovali totožnosť prijímateľa tejto transakcie aj ak pôjde o privátnu peňaženku.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Zvlášť kráča o implementáciu takzvaného cestového pravidla (travel rule) od FATF, kde sa v hovorí, že poskytovatelia kryptomenových služieb, teda burzy, správcovia kryptomien (custodiani) a ďalšie subjekty vystupujúce v sektore kryptomien musia zdieľať osobné informácie o svojich klientoch pri ich vzájomných transakciách. Podrobnejšie sme celý návrh rozoberali v tomto článku.

Patrick Hansen, ktorý dnešné hlasovanie v EÚ priebežne sledoval a informoval o jeho obsahu aj v predošlých dňoch, v poobedňajších hodinách uviedol, že európsky parlament túto novú legislatívu odobril a prejde konečným hlasovaním ešte dnes, hoci hlasovanie v jej prospech bolo veľmi tesné:

Hansen zároveň upozornil, že celý návrh získal mandát na to, aby bol prediskutovaný v rámci trialógov medzi európskou komisiou, európskou radou a európskym parlamentom. Inak povedané dnešné schválenie tohto návrhu je zlou správou pre súkromie kryptomien v Európskej únii, no neznamená to, že nemôže prejsť úpravami.

,,Trialógy bežne trvajú niekoľko mesiacov a prinášajú poslednú šancu na úpravy. Individuálne názory členov rád a komisii ma robia optimistickými a verím, že stále môžeme dosiahnuť zmeny. Avšak situácia je zjavne omnoho komplikovanejšia ako pri hlasovaní o zákaze Proof of Work kryptomien,“ uviedol Hansen v reakcii na dnešné hlasovanie.

Situáciu komentoval aj kanál Unstoppable Finance, ktorý uviedol: ,,Nanešťastie v EÚ sa hlasovalo v prospech TFR pasáži, ktoré obmedzia individuálne súkromie a privátne peňaženky. Zmeny a doplnenia sú pre kryptomeny obrovskou prekážkou a mali by byť zrušené v rámci trialógov.”

Zdroj: Twitter

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.