Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Terra kúpila bitcoiny za ďalších $139 miliónov. Vlastní už takmer 31k BTC a nekončí!

Článok

Bitcoin
Zdroj: Unsplash.com

Adresa peňaženky, o ktorej sa predpokladá, že patrí protokolu Luna (TERA), hoci portal Cointelegraph upozorňuje, že táto informácia nie je oficiálne potvrdená, nakúpila v stredu bitcoiny za ďalších 139 miliónov dolárov.

Podľa blockchainového prehliadača blockchain.com sa tak na nej v čase písania tohto článku nachádza už 30 729,97 BTC v celkovej hodnote 1,449 miliardy dolárov.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Adresa, ktorú má podľa všetkého pod kontrolou (samozrejme v rámci určitých bezpečnostných štandardov) generálny riaditeľ a zakladateľ Terraform Labs resp. líder nadácie Luna Foundation Guard (LFG) Do Kwon, začala hromadiť obrovské množstvo bitcoinov 21. januára a zatiaľ nepredala ani jedno Satoshi.

Pravdepodobnosti, že táto adresa naozaj patrí protokolu Terra nahráva aj skutočnosť, že ďalšie výrazne pohyby na tejto peňaženke začali prebiehať od 22. marca, teda niekoľko dní od 14. marca, kedy Do Kwon potvrdil, že chcú pre účely Terra nakúpiť bitcoiny v celkovej hodnote až 10 miliárd amerických dolárov. Do Kwon zároveň uviedol, že určitú časť bitcoinov už nakúpili (to sedí s bilanciou na danej peňaženke pred 22. marcom) a že s ďalšími nákupmi budú postupne pokračovať. Zároveň skonštatoval, že tieto bitcoiny budú plniť úlohu rezervného aktíva celého protokolu vrátane stablecoinu TerraUSD a že Terra týmto spôsobom predchádza na éru bitcoinového štandardu.

https://twitter.com/stablekwon/status/1503296630396645376

TerraUSD (UST) je algoritmický stableoin, ktorý je viazaný na hodnotu amerického dolára, s tým, že do určitej časti je jeho hodnota už teraz krytá zmieňovanými bitcoinami. Svoju úlohu zohráva  rovnako tak natívny token Terra, teda LUNA, ktorého hodnota v posledných mesiacoch výrazne stúpala.

Portál Cointelegraph konštatuje, že Do Kwon akumuluje bitcoiny rýchlejším tempom než ktokoľvek iný pred ním. Podľa BitcoinTreasuries singapurská Terraform Labs pravdepodobne už čoskoro predbehne spoločnosť Tesla pokiaľ ide o o počet držaných BTC, s tým, že ak naplní cieľ nakúpiť bitcoiny až za 10 miliárd dolárov, hravo sa dostane aj pred firmu Microstrategy najväčšieho bitcoinového býka Michaela Saloyra.

 

V konečnom dôsledku – ako to sám Do Kwon naznačil vo včerajšom videu a tiež v rozhovore s Anthonym Pomplianom –chce, aby “jeho” peňaženka bola konkurenciou pre Satoshiho Nakamota, teda anonymného tvorcu bitcoinu, ktorý sa odmlčal v roku 2011. Podľa odhadov sa na jeho peňaženkách nachádza zhruba milión bitcoinov. Tie sú však považované vzhľadom na neaktivitu Nakamota za navždy stratené.

https://twitter.com/APompliano/status/1509174871997272067

Ďalšie zaujímavé články

Bitcoin by mal opustiť PoW konsenzus. Zakladateľ Ripple a Greenpeace spustili kampaň s týmto cieľom

Rusko ponúka možnosť zaplatiť za ropu a plyn aj Bitcoinom

Cardano posilnilo za týždeň o 30%. Coinbase podporuje staking ADA!

Zabudnime na 4-ročné bitcoinové cykly, naznačuje analytik Willy Woo

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.