Sme aj na sociálnych sieťach

Cardano

Cardano posilnilo za týždeň o 30%. Coinbase podporuje staking ADA!

Článok

Raketa
Pixabay.com

Najväčšia americká kryptomenová zmenáreň Coinbase rozšírila možnosť stakingu kryptomien o natívnu kryptomenu blockchainu Cardano (ADA). Táto novinka prispela k posilneniu jej ceny, ktorá je za posledných 7 dní v pluse vyše 30%, čo znamená, že ADA sa opäť obchoduje za viac než 1 dolár.

Produktový manažér Coinbase Rummalini Sahu pri tejto príležitosti uviedol, že ADA má flexibilný, udržateľný a škálovateľný dizajn blokchainu, ktorý podobne ako Solana či Ethereum umožňuje vytváranie smart kontraktov, ktoré je možné využiť v sektore DeFi, NFT a iných aktív v sieti.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Staking kryptomeny Cardano je možný od spustenia éry Shelley v roku 2020, no pre menej skúsených a technologicky nadaných jedincov prináša Coinbase light-verziu tohto procesu. Inak povedané ADA mince je po novom možné stakovať priamo cez platformu tejto zmenárne s odhadovaným ročným výnosom 3,75%, ktorý sa má distribuovať každých 5 až sedem dní.

ADA sa stala piatou kryptomenou v ponuke tejto platformy, ktorú je možné stakovať. Okrem nej ponúka Coinbase takúto príležitosť aj v prípade kryptomien Algorand, Cosmos, Ethereum a Tezos. Rummalini Sahu doplnil, že portfólio pre staking mincí budú v roku 2022 ešte rozširovať.

Ideálny je staking s vlastnými privátnymi kľúčmi

Staking Proof of Stake kryptomien je cez centralizované burzy je pre laika omnoho jednoduchší, no obmedzuje decentralizované možnosti, ktoré kryptomeny prinášajú. Najdôležitejším benefitom, o ktorý sa ukracujú, je možnosť držať pod kontrolou vlastné privátne kľúče, čo robí z investora skutočného vlastníka daných aktív.

Cardano je napríklad možné stakovať aj pomocou hardvérovej peňaženky Trezor Model T, ktorej softvér Trezor Suite bol aktualizovaný o možnosť stakingu mincí ADA práve tento mesiac.

Pomalšia adopcia Cardano v oblasti DeFi?

Cardano po spustení éry Goguen umožňuje písanie smart  kontraktov a teda aj vznik DeFi protokolov. V tomto smere oproti svojej najväčšej konkurencii, kde radíme Ethereum, Solana či Binance Smart Chain, však zatiaľ výrazne zaostáva.

Podľa dát DeFiLama, ktorý monitoruje zatiaľ sedem dApps fungujúcich na Cardano, je celková hodnota  tokenov v nich uzamknutých (TVL = total value locked) približne 314 miliónov dolárov (s výnimkou governance tokenov), čo robí z Cardano 24. najpoužívanejší smartchain z pohľadu adopcie v DeFi.

Len pre ilustráciu v DeFi fungujúcich na Ethereum je uzamknutých 123 miliárd dolárov, na Terra 27 miliárd USD, Binance Smart Chain 12,4 miliardy USD, Avalanche 10,5 miliardy USDSolana 7,9 miliardy USD.

Najúspešnejším Cardano DeFi protokolom podľa DeFi Lama je zatiaľ Minswap s TVL 195 miliónov dolárov, za ktorým nasleduje SundaeSwap s TVL 115 miliónov dolárov.

Charles Hoskinson, ktorý je zakladateľom Cardano a CEO firmy Input Output, ktorá stojí za jej vývojom, tvrdí, že výraznejšej adopcii DeFi na tomto blockchaine môže prispieť júnový hardfork s názvom Vasil, ktorý by mal výrazne urýchliť priepustnosť transakcii.

Podľa dát Cardanocube.io je aktuálne v rôznych fázach vývoja viac než 570 rôznych Cardano protokolov.

Ďalšie zaujímavé články

Zabudnime na 4-ročné bitcoinové cykly, naznačuje analytik Willy Woo

Nešťastník omylom predal NFT token v hodnote 1,2 milióna dolárov za menej než jeden cent!

Ukrajina má nový zákon o kryptomenách. Podpísal ho prezident Zelenský

Zákaz Proof-of-Work kryptomien typu Bitcoin v EÚ neprešiel

Zdroj: cointelegraph.com, decrypt.co

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.