Sme aj na sociálnych sieťach

Ethereum

Nešťastník omylom predal NFT token v hodnote 1,2 milióna dolárov za menej než jeden cent!

Článok

fail
Zdroj: pixabay.com

Predstavte si, že vlastníte majetok v hodnote milión dolárov a omylom ho predáte za niekoľko centov. Príde vám to absurdné? Vo svete kryptomien sa to však môže stať. Vlastník NFT tokenu, ktorý mal byť predaný za 444 ETH (1,2 miliónov dolárov) ho totiž omylom predal za 444 wei, teda menej než jednu stotinu amerického dolára ($0,0012).

Predaj NFT tokenu skaly z kolekcie EtherRock, ktorý mal byť predaný 10. marca za 444 ETH, teda približne 1,2 miliónov dolárov, sa “vďaka“ nešikovnému stlačeniu klávesy a pripraveného automatizovaného bota (sniper bot), stal doslova miliónovou chybou.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Stalo sa tak z dôvodu, že jeho predajca DinoDealer si pomýlil jednotky ETH a Wei (Wei je najmenšia jednotka ETH, 1 wei = 10-18 ETH). V tweete následne uviedol, že ho „jedno kliknutie ho stalo celý jeho majetok – približne 1 milión dolárov.“

,,Aký bol váš týždeň? Môj? Len som omylom predal EthRock #44 za 444 wei namiesto 444 Eth. Bot to chytil v tom istom bloku a pokúsil sa vymeniť za 234 ETH. Jedným kliknutím zmizol celý môj čistý majetok, okolo jedného milióna dolárov. Existuje nejaká nádej? Môžu snajperi ukázať milosrdenstvo?,“ napísal na Twitteri.

https://twitter.com/dino_dealer/status/1501802006364635139

Jeho chybu využil tzv. sniper boty. Ide o automatizovaný softvér, ktorý bol pôvodne používaný na aukčnej stráne eBay. Jeho cieľom je hľadať podobné príležitosti, kedy je cena, zväčša omylom, príliš nízka, a automaticky ju využiť na okamžitú kúpu. V prípade NFT tokenov však v takýchto prípadoch už cesty niet späť. Portál Cointrelegraph uvádza, že platforma Upwork v súčasnosti ponúka takéto sniper boty, ktoré je možné využiť na NFT trhovisku Open Sea, už od ceny 200 dolárov.

Ďalšie zaujímavé články

Ukrajina má nový zákon o kryptomenách. Podpísal ho prezident Zelenský

Zákaz Proof-of-Work kryptomien typu Bitcoin v EÚ neprešiel

Bill Gates varoval ľudí pred investíciou do Bitcoinu

Joe Biden podpísal exekutívny príkaz pre kryptomeny – toto je jeho súhrn

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu



© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.