Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Ukrajina má nový zákon o kryptomenách. Podpísal ho prezident Zelenský

Článok

Ukrajina
Zdroj: Pixabay.com

Napriek prebiehajúcej vojne prezident Ukrajiny Volodymyr Zelenský sa snaží podpisovať zákony, ktoré by mohli ekonomicky pomôcť bombardovanej krajine. Najnovšie tak urobil aj v prípade  kryptomien, keď podpísal dlhšie pripravovaný zákon o „virtuálnych aktívach.“

Hrdina posledných dní, bývalý herec a v súčasnosti hlavný líder Ukrajiny Volodymyr Zelenský tak nadviazal na utorkové oznámenie o mimoriadne uvoľnených a progresívnych daňových úpravách, v rámci ktorých ruší na Ukrajine daň z pridanej hodnoty a daň z príjmu a namiesto toho zavádza daň z obratu vo výške dvoch percent (nie je jasné, či to tak bude platiť len počas vojny, alebo dlhodobo).

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Pokiaľ ide o zákon o virtuálnych aktívach, je špecializovaný na kryptomeny a usmerňuje regulátorov, Národnú banku Ukrajiny a Národnú komisiu pre cenné papiere a burzy ako má k ním pristupovať. Komisia pre cenné papiere a burzy zároveň dostala poverenie určovať politiku krajiny v oblasti digitálnych aktív, vydávať licencie podnikom zaoberajúcim sa kryptomenami a pôsobiť ako finančný strážca.

Vláda tiež doplnila, že ešte pracuje na úprave daňových a občianskych zákonníkov tak, aby vyhovovali tomuto novému právnemu rámcu.

https://twitter.com/APompliano/status/1504137961205637129

Staršia verzia tohto zákona bola navrhnutá už v septembri 2021, avšak prezident ju vtedy odmietol podpísať s tým, že v nej vyžadoval niekoľko úprav. Revidovaná verzia bola prvýkrát predstavená 17. februára 2022 a včera 16. marca 2022 sa stala platnou.

Portál DeCrypt upozorňuje, že zákon o virtuálnych aktívach na Ukrajine nemožno porovnávať s legalizáciou Bitcoinu v El Salvador. Kryptomeny ani doteraz neboli na Ukrajine nelegálne, no vďaka zákonu budú mať účastníci trhu lepšie informácie o tom, ako s nimi pracovať v súlade so zákonom.

Je možné, že reputáciu digitálnych aktív u ukrajinskej vlády kuriózne vylepšila aj samotná vojna, nakoľko dary v digitálnych aktívach, ktoré už presiahli hodnotu 100 miliónov dolárov, pomohli vyzbierať pre armádu financie na jej lepšie vybavenie.

Námestník ministra pre digitálnu transformáciu Alex Bornyakov na Twitteri uviedol, že zákon o digitálnych menách môže zohrať „životne dôležitú úlohu v ukrajinskom obrannom procese.”

Jeho ministerstvo na Twitteri uviedlo: ,,Ukrajina legalizovala kryptosektor – Zelenský podpísal zákon. Odteraz budú zahraničné a ukrajinské burzy kryptomien fungovať legálne a banky budú otvárať účty pre kryptomenové spoločnosti. Je to dôležitý krok k smerom rozvoju trhu s virtuálnymi aktívami na Ukrajine.“

Ďalšie zaujímavé články

Zákaz Proof-of-Work kryptomien typu Bitcoin v EÚ neprešiel

Bill Gates varoval ľudí pred investíciou do Bitcoinu

Joe Biden podpísal exekutívny príkaz pre kryptomeny – toto je jeho súhrn

Travel Rule – ďalší postrach kryptomien v Európskej únii?

Zdroj: decrypt.co, cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.