Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Polygon výrazne zvýši transakčné poplatky kvôli prekvapivému dôvodu

Článok

Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Vývojári siete Polygon oznámili zvýšenie poplatkov na svojej sieti. Spoluzakladateľ tejto siete na fóre vysvetlil, prečo sa odhodlali k tomuto kroku.

Vyššie poplatky ako prevencia

Podľa príspevku spoluzakladateľa Sandeepa Nailwal na fóre tohto projektu, Polygon Network zvýši transakčné poplatky ako dodatočné opatrenie na predchádzanie spamovým transakciám. Nailwal uviedol, že poplatky sa zvýšia na 30 Gwei z predchádzajúceho 1 Gwei. Polygon v minulosti trpel spamovými útokmi, aj keď našťastie boli následky minimálne. V júni 2021 krypto nadšenci poznamenali, že niekto opakovane odosielal  transakcie sám sebe. Nemalo to zmysel, aj keď niektorí špekulovali, že to bolo úsilie o zničenie Iron Finance.

Zvýšenie poplatkov za Gas takéto incidenty značne sťaží, pretože sa výrazne zvýšia náklady na vykonávanie spamových transakcií. Komunita môže samozrejme spochybniť rozhodnutie tímu ľubovoľne zvýšiť poplatky za sieť a zodpovedajúcim spôsobom požiadať o väčšiu decentralizáciu. Polygon možno v budúcnosti umožní decentralizovanejšie riadenie.

Zvýšenie poplatkov je bežné pre platformy, ktoré získavajú na popularite. S alebo bez zámeru zabrániť spamovým transakciám, sieťové poplatky spravidla rastú, pretože sieť začína využívať viac a viac používateľov. Polygonu sa v tomto ohľade darí pokiaľ ide o adopciu, pretože hodnota jeho denných aktívnych používateľov tento mesiac prvýkrát prekonala počet používateľov na sieti Ethereum.

Polygon prekonal Ethereum v dôležitej štatistike vôbec po prvýkrát

Riešenia škálovania siete prijalo niekoľko prominentných projektov a odozva bola vynikajúca. Polygon pokračuje vo vývoji nových riešení a produktov vrátane presunu do priestoru NFT.

Dostupný na OpenSea

Polygon 4. októbra oznámil, že jeho sieť je je dostupná aj na najväčšom NFT trhovisku – OpenSea. Používatelia môžu ľahko prepnúť na sieť Polygon v OpenSea tak, že ju vyberú na karte „Chains“.

Za prevod svojich prostriedkov ETH budú musieť zaplatiť iba minimálne poplatky za Gas. Okrem toho budú mať prístup aj k niekoľkým ďalším výhodám, vrátane nákupu Polygon NFT v predaji za pevné ceny. Medzi ďalšie výhody patrí možnosť mintovať NFT bez platenia vysokých poplatkov za Gas.

Prečítajte si zaujímavé novinky

Transakčné poplatky na sieti ETH sú obrovské – Ako fungujú a kedy sú najnižšie

Záujem o pasívny príjem kryptomien stúpa – Lending platforma Celsius vzrástla o 1900%

Používate Telegram? Dávajte si pozor na podvodníkov – Spoznáte ich jednoducho

Pasívny príjem kryptomien s bonusom až 110 dolárov

Pokiaľ hľadáte možnosti ako pasívne úročiť vaše kryptomeny, jednou z možností je lending, čo funguje na podobnom princípe ako banka. Najväčšou lending spoločnosťou je Celsius, ktorá pravidelne okrem ročných úrokov okolo 10% ponúka aj rôzne promo kódy, z ktorých viete získať odmeny – najčastejšie okolo 50 dolárov zadarmo.

Noví používatelia môžu teraz získať až 110 dolárov zadarmo. Celý postup ako používať túto platformu ako aj návod ako získať bonus nájdete v článku nižšie.

Celsius Wallet – Úročte svoje kryptomeny bez starosti až do 10% ročne (+BONUS 110 USD)

Zdroj: Beincrypto

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Kryptomenám sa aktívne venujem od roku 2017. Najviac sa zaujímam o rôzne altcoiny, ktoré majú reálny technický význam. Prinášam vám rôzne návody, tipy, postrehy a rovnako aj dôležité novinky zo sveta kryptomien.Pokiaľ sa vám moja tvorba páči, môžete ju podporiť LTC na nasledovnú adresu: LPdrzvv9yYDMV3tgFyTTJKYcDpRpJ2Kd38 (LTC)

Populárne