Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Onchain data Bitcoinu naznačujú akumuláciu veľrýb a presvedčených hodlerov

Článok

Veľryba
Pixabay.com

Aj keď cena Bitcoinu je oproti začiatku minulého týždňa v mínuse zhruba o dve percentá, trhový on-chain analytik Willy Woo upozorňuje, že na pozadí stále prebieha akumulácia BTC zo strany veľrýb a dlhodobých bitcoinových hodlerov.

Willy Woo najprv poukázal na jeho graf “Adjusted Bitcoin Supply Shock”, ktorý okrem ceny BTC ukazuje aj správanie  „špekulatívnych investorov” (červená) a “hodlerov“ (zelená). Vidieť na ňom možete, že v poslednom týždni sa špekulatívni investori bitcoinov zbavovali, kým hodleri ich opäť množili.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Woo následne doplnil graf (v hornej časti grafu, ktorý je pod týmto textom) vyjadrujúci pohyby bitcoinov z búrz a na burzy. Z neho je zrejmé, že počet bitcoinov na burzách stále klesá a platilo to prevažne aj o uplynulom týždni. Inak povedané čoraz viac BTC sa dostáva na studené peňaženky, čo znamená, že klesá počet investorov, ktorí chcú mať bitociny pripravené na burzách, aby ich mohli okamžite predať.

Nuž a tretí zaujímavý graf (na obrázku dole v dolnej časti) znázorňuje správanie bitcoinových veľrýb, teda adries, na ktorých je aspoň 1000 BTC. Tie v posledných týždňoch opäť akumulujú bitcoiny, čo znamená, že títo veľkí hráči považujú súčasnú cenu BTC za dobrú príležitosť pre množenie mincí.

Woo teda zhrnul, že súčasný cenový vývoj Bitcoinu je v kontraste s dátami z búrz a so sofistikovaným pasívnym nákupom na spotových búrzách a následným presunom bitcoinov do peňaženiek, ktoré ovládajú veľryby. ,,Môj názor podporujú mince, ktoré sa presúvajú z búrz na studené peňaženky. Medzitým sa hromadia veľryby, ktoré držia viac ako 1000 BTC. To naznačuje, že inštitucionálne peniaze rozmiestňujú svoj kapitál,” zhrnul.

So závermi známeho onchain analytika sa zhodujú aj dáta platformy Ecoinometrics. Tá 12. februára publikovala na Twitteri graf, ktorý znázorňuje, že v súčasnosti aj podľa jej dát dochádza k zvýšenej aktivite bitcoinových veľrýb.

Bitcoinovému fundamentu nahráva do karát aj obrovský skok v hashrate, teda celkovej výpočtovej sile vynaloženej na ťažbu BTC. Hashrate je pritom jeden zo základných ukazovateľov vypovedajúcich o zdraví celého ekosystému. Viac sme o tom písali tu.

Hashrate Bitcoinu (opäť) na historických maximách – zo dňa na deň vystrelil o 31%!

Ďalšie zaujímavé články

Férová cena Bitcoinu je $38 000, no pôjde aj na $150 000, tvrdí najväčšia banka na svete

Táto „celebritná“ dvojica hackla kryptomenovú burzu Bitfinex! Hrozí jej 20-ročné väzenie

Wells Fargo: Kryptomeny sa čoskoro môžu dostať do fázy „nezastaviteľnej adopcie“

SEPA platby sa vracajú na burzu Binance. Využite pri registrácii náš výhodný link

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.