Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Hashrate Bitcoinu (opäť) na historických maximách – zo dňa na deň vystrelil o 31%!

Článok

Bitcoin
Zdroj: Pexels.com

Cena Bitcoinu je síce výrazne vzdialená svojim historickým maximám 69 000 USD z novembra 2021, no pokiaľ ide o hashrate, teda celkovú výpočtovú silu vynaloženú na vyťaženie nových BTC, táto sieť na tom nikdy nebola lepšie.

Hashrate je dôležitým ukazovateľom, pretože vyjadruje všeobecnú dôveru ťažiarov vo svetlú budúcnosť najznámejšej kryptomeny. Ak by totiž hashrate klesal (bez zrejmých príčin ako to bolo napr. v máji 2021, kedy Čína zakázala ťažbu kryptomien), znamenalo by to, že záujem o nové bitcoiny je medzi ťažiarmi nižší, respektíve, že sa obávajú budúceho vývoja ceny BTC a tak pália pri ťažbe menej energie (tú totiž musia zaplatiť).

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Nič také sa však nedeje a práve naopak hashrate naďalej prudko rastie. Podľa dát platných k 12. februáru 2022 vytvorila táto metrika svoje nové historické maximá na úrovni 248,11 miliónov TH/s.

Zaujímavé však je, že tentokrát hashrate Bitcoinu vystrelil priam astronomicky v priebehu krátkeho časového úseku. Ako informuje portal Cointelegraph, z 11. na 12. februára poskočila táto metrika o 31,69% zo 188,40 EH/s na 248,11 EH/s. Hashrate Bitcoinu v priebehu posledného roka narástol o 54,33%, čo zároveň znamená, že BTC je v súčasnosti najbezpečnejší v histórii.

Portál Cointelegraph v januári uverejnil štúdiu, v ktorej odhadol, že rast hashrate bude v roku 2022 pokračovať. Dôvodom je, že do tohoto segmentu sa zapája čoraz viac investorov a medzitým mnohé spoločnosti špecializujúce sa na ťažbu BTC vstupujú na burzy. Veľké peniaze sa neinvestujú pritom len do samotnej ťažby BTC, ale aj do budovania a modernizácie ťažobnej infraštruktúry.

Cena Bitcoinu z krátkodobého hľadiska hashrate nie vždy nasleduje, ale z dlhodobého pohľadu je hashrate jeden z najdôležitejších ukazovateľov vypovedajúcich o zdraví daného segmentu. Ťažiari BTC na rozdiel od bežných investorov totiž nemajú v Bitcoine len investíciu v podobe kúpy mincí, ale pri svojej práci musia platiť aj účty za energie, pracovný personál a neustále investovať do ďalšieho rozvoja, aby dokázali byť naďalej konkurencieschopní. Z tohto pohľadu je súčasný rast hashrate pre Bitcoin ako taký veľmi optimistickou správou, pretože tento dôležitý segment naďalej prudko rozkvitá a nič na tom zjavne nezmenilo ani minuloročné rozhodnutie Číny.

Ďalšie zaujímavé články

Táto „celebritná“ dvojica hackla kryptomenovú burzu Bitfinex! Hrozí jej 20-ročné väzenie

Wells Fargo: Kryptomeny sa čoskoro môžu dostať do fázy „nezastaviteľnej adopcie“

SEPA platby sa vracajú na burzu Binance. Využite pri registrácii náš výhodný link

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.