Sme aj na sociálnych sieťach

DeFi

NFT nie sú len obrázky – Tento nový technický NFT projekt si získava veľkú pozornosť a cena rastie

Článok

Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

NFT tokeny sa počas tohto roka stali veľmi populárnymi. Šťastlivcom sa vďaka správnym nákupom podarilo behom pár dní zarobiť aj tisícky percent, čo samozrejme prilákalo ďalších špekulantov. NFT však nie sú len obrázky. Dnes si predstavíme nový projekt, ktorý dáva pojmu NFT úplne nový význam.

Revest Finance

Revest Finance navrhuje nový protokol pre balenie, prenos a skladovanie klasických ERC-20 tokenov ako NFT finančné nástroje využívajúce ERC-1155 NFT štandard pre ľahký prístup a univerzálnosť obchodu. Vďaka novému produktu tejto spoločnosti môžu byť tieto aktíva obchodované bez toho, aby to ovplyvnilo ich hodnotu a cenu, čo vedie k novej meta-vrstve obchodu.

Vývojársky tím tohto projektu nie je anonymný. Sú to pomerne známe osobnosti s bohatými skúsenosťami. Takisto samotný CEO Revestu pravidelne točí videá, v ktorých vysvetľuje detaily projektu.

Využitie

Súčasné riešenia zamykania prostriedkov (TVL) v sektore DeFi sú nedostatočné. Revest Finance navrhuje Revest Protocol a jeho hlavný nástroj – Financial Non- Fungible Token (FNFT), na vyriešenie aktuálnych problémov a vybudovanie silnejšej ekonomiky v oblasti DeFi. FNFT token, ktorý je v súlade so štandardom ERC-1155 predstavuje akúsi schránku, v ktorej je možno uložiť klasické ERC20 tokeny. Všetky FNFT budú vo svojej podstate kompatibilné s existujúcimi NFT trhoviskami ako napríklad OpenSea. Klasické tokeny sa do týchto „NFT schránok“ môžu zamknúť za rôznych podmienok, ktoré si teraz predstavíme.

Časové zámky – zámky, ktoré sa odomknú po uplynutí určitého času, prostriedky tak bude možné vybrať až po uplynutí tejto lehoty. Je to najjednoduchší spôsob.

Hodnotové zámky – zámky, ktoré sa odomknú, keď hodnota podkladového aktíva stúpne nad alebo klesne pod predpísanou hodnotou, ktorá bola nastavená pri vytváraní FNFT

Adresné zámky – zámky, ktoré sa odomknú pri konkrétnej adrese zadanej pri vytváraní FNFT.

Kombináciou týchto zámkov v kreatívnych konfiguráciách vzniknú rozsiahle riešenia mnohých bežných problémových v DeFi sektore. Umožnením vytvárania ľubovoľných zámkov tretích strán a označenie svojvoľných koncových bodov tretích strán, ku ktorým môžu podkladové aktíva FNFT po odoslaní prejsť, Revest Protocol ponúka prvú samoobslužnú platformu pre non-fungible deriváty v DeFi ekosystéme.

Pre vývojárov môže použitý protokol Revest ponúkať rozhodujúce riešenia pre rôzne private sale, tokeny likvidity a tímové tokeny, ktoré môžu byť prenášané dôverne bez toho, aby to ovplyvnilo ich trhovú hodnotu. Pre príležitostných investorov vytvorí protokol Revest rozsiahlu sadu aplikácií, od nadačných fondov až po nástroje týkajúce sa dedičstva. 

Kvôli prehľadnosti FNFT zobrazí interaktívne GUI na všetkých stránkach podporujúcich interaktívne NFT ako napríklad OpenSea. Toto GUI je znázornené na obrázku nižšie. Držitelia tak môžu už na prvý pohľad skontrolovať detaily a obsah daného FNFT.

Vlastné FNFT si môžete vytvoriť na App.Revest.Finance. Nižšie vo videu nájdete podrobnosti

RVST Token

Celkový počet tokenov Revest (RVST) je stanovený na 100 000 000. Súkromný a verejný predaj predstavuje 52% z celkovej ponuky tokenov RVST. 10% z celkovej ponuky RVST bude pridelených tímu v krátkodobom horizonte, pričom ďalších 10% bude dlhodobo uzamknutých. 15% bude alokovaných na marketing a staking a zvyšných 13% tokenov RVST bolo poskytnutých ako likvidita na Uniswape bezprostredne po ukončení verejného predaja. LP tokeny budú uzamknuté vo FNFT najmenej dva roky. 

Predpredaj a aktuálna cena

Proces predaja RVST pozostával z počiatočného kola, ktoré sa prebehlo 30. júna 2021 a neskôr z verejného predaja, ktorý sa konal 3 dni so začiatkom od 21. 2021. Úvodné kolo bolo iba pre pozvaných investorov a verejná rezervácia bola prístupná pre všetkých členov komunity tohto projektu. Počas súkromného predaja vybraným spoločnostiam sa im podarilo vyzbierať 2,1 milióna dolárov. Verejný predpredaj prekonal aj najoptimistickejšie očakávania. Len behom troch dní sa im podarilo vyzbierať takmer 1700 ETH, bez akéhokoľvek marketingu alebo inej kampane.

https://twitter.com/RevestFinance/status/1441448926977069056

Popularita tohto projektu rastie každým dňom, pričom v blízkej dobe majú oznámiť nejaké veľké partnerstvá. Priemerná cena za nákup počas verejného predaja bola 0,14 USD za jeden RVST. Aktuálne sa po 24 hodinách cena hýbe na novom ATH okolo 0,31 až 0,32 USD. Aktuálna trhova kapitalizácia je len 15 miliónov dolárov, čo je stále fáza, kedy sa môžeme baviť o zhodnotení stoviek až tisícov percent behom pár týždňov. Všetko však bude záležať od vývoja samotného projektu ako aj od situácie na trhu.

Na mojej skupine na telegrame som o tomto projekte informoval už v čase, kedy bol pridaný na Uniswap a obchodoval sa okolo 0,2 USD. Skupina je bezplatná a pridať sa môže hocikto, môžete využiť tento odkaz.

Aktuálnu cenu môžete sledovať priamo cez tento odkaz.

Zhrnutie

NFT nie sú len obrázky, je tam obrovský potenciál, ktorý Revest začal odkrývať a priniesol niečo, čo tu ešte nebolo. Denne však vznikajú desiatky, možno až stovky nových projektov a nájsť ten správny je ako hľadať ihlu v kope sena. Vždy si urobte aj svoj prieskum a takisto si zistite názor viacerých na konkrétne projekty. Až následne sa rozhodnite, či investujete. Nové projekty sú vysoko rizikové a s obrovským bohatstvom môže prísť aj pád na nulu.

V prípade nákupu tokenu RVST si dávajte pozor na správnu adresu kontraktu! Vzniká totiž mnoho podvodných mincí. Tá práva má adresu kontraktu 0x120a3879da835a5af037bb2d1456bebd6b54d4ba a čokoľvek iné je podvod. RVST nie je možné kúpiť nikde inde okrem Uniswapu.

Prečítajte si zaujímavé novinky

Zákaz kryptomien a vývoj digitálneho Yuanu – Čína má svoje vlastné plány

Binance má ďalšie problémy – Je vyšetrovaná kvôli možnej manipulácii cien

Stablecoiny sú opäť na nových maximách, s popularitou však rastú aj riziká

Pasívny príjem kryptomien s bonusom až 110 dolárov

Pokiaľ hľadáte možnosti ako pasívne úročiť vaše kryptomeny, jednou z možností je lending, čo funguje na podobnom princípe ako banka. Najväčšou lending spoločnosťou je Celsius, ktorá pravidelne okrem ročných úrokov okolo 10% ponúka aj rôzne promo kódy, z ktorých viete získať odmeny – najčastejšie okolo 50 dolárov zadarmo.

Noví používatelia môžu teraz získať až 110 dolárov zadarmo. Celý postup ako používať túto platformu ako aj návod ako získať bonus nájdete v článku nižšie.

Celsius Wallet – Úročte svoje kryptomeny bez starosti až do 10% ročne (+BONUS 110 USD)

Zdroj: Revest

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.