Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Na ceste za za Polkadot parachainami: Ako sa zúčastniť na DOT aukciách (10. diel)

Článok

Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Konečne sme sa dočkali. Po dlhých mesiacoch čakania už o pár hodín oficiálne štartujú parachain aukcie na sieti Polkadot. Dnes sa pozrieme na zoznam najväčších favoritov a priblížime si aj spôsob ako bezpečne delegovať vaše DOT.

Prechádzajúci článok

V prípade, že ste zmeškali predošlý diel tejto série, môžete si ho pozrieť na odkaze nižšie.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Na ceste za Polkadot parachainami: 3. vlna KSM aukcií (9. diel)

Prípravy v plnom prúde

Hoci aukcie oficiálne začínajú až 11. novembra, už teraz viaceré projekty začali dopredu zbierať DOT v crowdloanoch. V podstate už za týchto prvých pár dní sa nám vykryštalizovalo ako by to mohlo vyzerať a kto si vezme prvé sloty. Len pripomíname, že v aktuálnej sérii je k dispozícii 5 slotov, pričom nebudú každý týždeň, ako to bolo na Kusame, ale aukcie prebehnú vždy s týždňovou prestávkou. Zamykať DOTy sa budú na 96 týždňov (2 roky). Presné termíny sú nasledovné:

• Aukcia 1: Nov. 11, 2021 – Nov. 18, 2021
• Aukcia 2: Nov. 18, 2021 – Nov. 25, 2021
• Aukcia 3: Nov. 25, 2021 – Dec. 2, 2021
• Aukcia 4: Dec. 2, 2021 – Dec. 9, 2021
• Aukcia 5: Dec. 9, 2021 – Dec. 16, 2021

Web parachains.info zverejňuje pravidelne zaujímavé informácie a štatistiky z oblasti parachain aukcií na sieti Polkadot aj Kusama. Ako môžete vidieť na obrázku nižšie, viaceré projekty už začali dopredu vyberať DOT.

Favoriti sú jasní

V podstate už z obrázka vyššie môžeme predpokladať, že prvý slot si vezme spoločnosť Acala, ktorá má obrovskú podporu komunity a investorov. To potvrdila aj na sieti Kusama, kde vyhrala hneď prvý slot, pričom vyzbierala najviac KSM zo všetkých projektov, ktoré sa o Kusama slot doteraz uchádzali. Bolo by prekvapením, keby sa jej nepodarilo získať prvý slot aj teraz.

SÚŤAŽ | Zaujímajú vás trading boti a chcete si ich vyskúšať? Vyhrajte ročné predplatné na trading botov, podmienky sú jednoduché!

Ďalším silným adeptom na výhru jedného slotu z prvej série je Moonbeam, ktorý má takisto širokú podporu komunity. Jeho canary network na Kusame – Moonriver – je známa tým, že hodnota odmien v ich tokene mala približne 15 násobnú hodnotu voči vkladu KSM do crowdloanu. Následne to už bude tuhý boj medzi ďalšími projektami, ktoré sa budú uchádzať o ďalšie sloty.

Acala

Acala je all-in-one DeFi hub pre sieť Polkadot. Je to platforma kompatibilná so sieťou Ethereum pre finančné aplikácie na používanie smart kontraktov alebo vstavaných protokolov s predpripravenými cross-chain schopnosťami a silným zabezpečením. Platforma tiež ponúka sadu finančných aplikácií vrátane: trustless staking derivátov (liquid DOT), multikolateralizovaného stablecoinu krytého cross-chain aktívami (aUSD) a AMM DEX – všetko s mikro poplatkami, ktoré je možné zaplatiť v akýchkoľvek tokenoch.

Acala sa spojila s ChainLink, Moonriver, Shiden Network atď. Významní investori ako Digital Currency Group, Polychain Capital, Alameda Research a Coinbase Ventures investovali do Acala. Od svojho založenia v roku 2019 zostala spoločnosť Acala verná aj svojej roadmape.

V prípade kontribúcie DOT cez tento link získate 5% bonus odmien

Moonbeam

Ako sme už spomenuli vyššie, Moonbeam je hlavný sesterský projekt canary siete Moonriver na Kusame. Tento projekt pomáha budovať decentralizované aplikácie na sieti Polkadot. Preto sa Moonbeam dApps môžu integrovať aj s BTC a ETH. Jeho natívny token je $GLMR, ktorý má celkové množstvo 1 miliardu tokenov. Na druhej strane, táto platforma podporuje Solidity, Vyper a čokoľvek, čo sa kompiluje do EVM. Používatelia môžu tiež použiť nástroje vytvorené pre Ethereum, ako sú MetaMask, Remix, Hardhat, Waffle a Truffle.

Kontribuovať DOT môžete priamo cez tento odkaz

Astar

Astar je škálovateľná, interoperabilná a decentralizovaná platforma Web3.0. Považuje sa za natívny dApp hub Polkadot podporujúci riešenia pre Ethereum, WebAssembly, dApp Staking a Layer2. Úzko súvisí so sieťou Shiden Network, víťazom tretej aukcie na sieti Kusama. Shiden je Multi Chain dApps Hub na Kusame. Astar má 150 000 ETH ako Total Value Locked (TVL), 30 000 komunitu a viac ako 40 projektov vo svojom ekosystéme. Cieľom tejto plaformy je prepojiť blockchainy Ethereum a Cosmos s ekosystémom Polkadot.

V prípade kontribúcie DOT cez tento link získate 1% bonus odmien

Parallel Finance

Jedná sa lending protokol, ktorý podporuje aktíva na sieťach Kusama aj Polkadot a umožňuje držiteľom tokenov a projektom flexibilne a bez hraníc investovať svoj nevyužitý kapitál na získavanie úrokov. Parallel ma v úmysle vytvoriť modul na úročenie DOT – xDOTs.

V prípade kontribúcie DOT cez tento link získate 5% bonus odmien

Litentry

Litentry je protokol decentralizovanej agregácie identity vo viacerých sieťach. Obsahuje mechanizmus indexovania DID. Protokol poskytuje decentralizovanú, interoperabilnú službu agregácie identity, ktorá zmierňuje ťažkosti pri riešení mechanizmov DID. Litentry poskytuje bezpečný prostriedok, prostredníctvom ktorého používatelia spravujú svoje identity a dApps získavajú kredit/reputáciu vlastníka identity v reálnom čase v rôznych blockchainoch. 

V praxi to znamená, že Litentry rieši mnohé aktuálne problémy. Všetky DeFi pôžičky sú zaistené nadmerne. Aj tie najlepšie krypto pôžičky vyžadujú 140% kolateralizáciu. Tiež nepoznáte identitu toho, komu požičiavate. Tým pádom si ho nevieme overiť a logicky si teda z bezpečnostných dôvodov pýtame takýto vysoký kolaterál. Ďalší problém je v oblasti decentralizovaného riadenia. V súčasnosti má väčšina blockchainov založených na Proof of Stake (PoS) model riadenia, kde množstvo držaných mincí určuje váhu hlasu. Možno si myslíte, že mechanizmus riadenia je decentralizovaný, pretože existuje niekoľko rôznych peňaženiek. Nemôžete však vedieť, či tieto peňaženky neovláda malá skupina jednotlivcov.

Kontribuovať DOT môžete priamo cez tento odkaz

Manta Network

Manta Network sa zameriava na vybudovanie lepšieho webu 3.0 so zárukami ochrany osobných údajov vďaka aplikovaniu špičkových kryptografických konštrukcií, ako je zkSNARK poskytujúci komplexné záruky ochrany súkromia pre blockchainové aplikácie. Projekt poskytuje túto záruku a zároveň uprednostňuje interoperabilitu, jednoduchosť použitia, vysoký výkon a auditovateľnosť. Pre používateľa to znamená súkromie v reťazci pri transakciách a výmene akéhokoľvek parachainového tokenu. Používatelia tak môžu privatizovať parachain aktíva, ako je DOT, na anonymné ​​DOT a následne ich anonymne vymeniť za iné parachain aktíva, prípadne ich môžu anonymne posielať na iné peňaženky.

Ich víziou je rozšíriť ochranu súkromia užívateľsky prívetivým spôsobom na všetky blockchainové aplikácie. Zakladajúci tím spoločnosti Manta pozostáva z mnohých veteránov, profesorov a vedcov z USA v oblasti kryptomien, ktorých skúsenosti pochádzajú z oblastí ako Harvard, MIT a Algorand. Exkluzívne kolá financovania siete Manta Network zahŕňajú významných investorov, ako sú Polychain, ParaFi, Multicoin, CoinFund, Alameda, DeFiance a Hypersphere. Manta je tiež príjemcom grantového fondu oficiálnej nadácie Polkadot Web3 Foundation. 

V prípade kontribúcie DOT cez tento link získate 2,5% bonus odmien

Darwinia Network – žolík?

Darwinia Network spája heterogénne reťazce a vytvára ďalšiu generáciu Web3.0 Metaverse. Táto decentralizovaná platforma poskytuje vstup do ekosystému Polkadot pre projekty, ktoré boli nasadené na verejných blockchainoch, ako sú Ethereum a BSC. Tvorca kryptomena Polkadot, Gavin Wood, ocenil Darwiniu ako jeden z najpozoruhodnejších ekologických projektov siete Polkadot. Natívny token tohto projektu, RING, má 504 miliónov tokenov v obehu a 10 miliárd ako celkové množstvo. RING je k dispozícii na burze Gate.io za 5 centov.

Produkty a nástroje vyvinuté Darwiniou boli ocenené tromi grantmi Web3 Foundation a cenou 2. úrovne Substrate Builders. Darwinia je tiež spomenutá v Lightpaperi Polkadotu a zakladateľ Polkadot Gavin Wood tu označil Darwiniu ako „Projekt, ktorý treba sledovať“.

V prípade kontribúcie DOT cez tento link získate 5% bonus odmien

Ako sa zúčastniť?

Úplne prvý krok ako vstúpiť do sveta parachain aukcií je vytvoriť si peňaženku Polkadot.js. Kliknite na tento odkaz Polkadot.js. Následne máte na výber rozšírenie do Firefox alebo Chrome. Až si vytvoríte toto rozšírenie, v pravo hore kliknete na ikonu Polkadotu a vytvoríte si novú peňaženku.

Keď máte vytvorenú peňaženku (nezabudnite si starostlivo uložiť seed!). V tomto momente už vám len ostáva ísť do vašej peňaženky/burzy, kde máte KSM a pošlete ich na túto adresu. Aby ste mali lepší prehľad a celkovo lepšiu manipuláciu s vašimi kryptomenami, môžete si stiahnuť mobilnú peňaženku Fearless. Do tejto peňaženky si spárujete seed vašej peňaženky a hotovo. Avšak v prípade, že chcete získať bonusy za delegovanie DOT do crowdloan cez referral, je lepšie ísť cez PC a rozšírenie Polkadot.js.

Ak vás zaujíma viac noviniek zo oblasti parachain aukcií a chcete mať vždy aktuálne informácie, môžete sa pridať do mojej bezplatnej Telegram skupiny. Je nás už takmer 2500.

 

Delegovať DOT cez burzy?

Delegovať vaše DOT cez burzu je jednoznačne pohodlnejšie riešenie, vhodné hlavne pre nováčikov. Z hľadiska bezpečnosti sa však nemusí jednať o najšťastnejšie riešenie. Nezabúdajte, že po delegovaní DOT do aukcií k nim nebudete mať 96 týždňov (2 roky) prístup. 2 roky sú vo svete kryptomien veľmi dlhá doba a držať takú dobu kryptomeny v centralizovanej burze nemusí byť bezpečné. Stále sa jedná o tretiu stranu, ktorá môže zo dňa na deň skončiť a podobne. Takisto si tieto burzy často berú nejaký podiel z vašej odmeny.

Je preto na vašom osobnom zvážení, či budete delegovať cez vašu vlastnú peňaženku alebo využijete služby jednej z viacerých búrz, ktoré parachain aukcie podporujú.

Prečítajte si zaujímavé novinky

Cryptomines – Nová NFT hra, ktorá vám môže zarobiť vklad už do 1 mesiaca

Kryptomeny, ktoré v lete robili zisky v tisícoch percent ožívajú – Začína druhé kolo?

Niekto kúpil CryptoPunk NFT za 532 miliónov dolárov. Jednalo sa však o premyslený podvod

Pasívny príjem kryptomien s bonusom až 110 dolárov

Pokiaľ hľadáte možnosti ako pasívne úročiť vaše kryptomeny, jednou z možností je lending, čo funguje na podobnom princípe ako banka. Najväčšou lending spoločnosťou je Celsius, ktorá pravidelne okrem ročných úrokov okolo 10% ponúka aj rôzne promo kódy, z ktorých viete získať odmeny – najčastejšie okolo 50 dolárov zadarmo.

Noví používatelia môžu teraz získať až 110 dolárov zadarmo. Celý postup ako používať túto platformu ako aj návod ako získať bonus nájdete v článku nižšie.

Celsius Wallet – Úročte svoje kryptomeny bez starosti až do 10% ročne (+BONUS 110 USD)

Zdroj: Parachains.info

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.