Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Kryptomeny, ktoré v lete robili zisky v tisícoch percent ožívajú – Začína druhé kolo?

Článok

astronaut
Zdroj: Pixabay.com

Začiatkom tohto roka a na jar kryptomena Dogecoin dosahovala svoje nové maximá a celá pozornosť smerovala sem. Na vlne tejto chamtivosti začali vznikať rôzne kryptomeny, ktorých cieľom bolo len stúpnuť o tisícky percent a následne opäť padnúť do zabudnutia. Tieto kryptomeny padli o viac než 90% a dlho boli na dne, no aktuálne sa zdá, že začína druhé kolo tejto mánie.

Pyramídová mánia

Počas tohto leta na vrchole bullrunu sa tešili veľkej obľube „kryptomeny“, ktorých cieľom bolo len nahnať ľudí, raketovo stúpnuť na cene a následne opäť padnúť do zabudnutia. Tí šťastní dokázali zarobiť aj stonásobky svojho vkladu behom pár dní. Každá minca má dve strany a tak na pár šťastlivcov pripadala hromada naivných často začiatočníkov, ktorí o svoje úspory prišli. V podstate sa jednalo o klasické pyramídové ponzi schémy, kedy jediným cieľom a záujmom tých, čo nakúpili, bolo nahnať nových ľudí aby zhodnotili svoj vklad.

Mnohé z takýchto kryptomien boli podvodmi, kedy ich tvorcovia využili rôzne spôsoby, najčastejšie takzvaný rug-pull. Hodnota následne padla takmer na nulu a bol koniec. Straty spôsobené takýmito aktivitami dosahovali v lete desiatky miliónov dolárov. Varovanie však nepomáhalo, chamtivosť robila svoje.

SÚŤAŽ | Zaujímajú vás trading boti a chcete si ich vyskúšať? Vyhrajte ročné predplatné na trading botov, podmienky sú jednoduché!

V podstate všetky tieto kryptomeny po májovom prepade zhasli a padli na dno, na ktorom boli až donedávna. Mnohé takéto projekty následne padli o 90-99% a plazili sa na dne niekoľko mesiacov. Nižšie môžete vidieť graf týchto kryptomien. Všetky majú rovnaký profil-

Povstali z mŕtvych

Zrejme už každý počítal s tým, že táto mánia nadobro zhasla. Nedávny raketový rast kryptomeny Shiba Inu však spôsobil, že tieto pump&dump kryptomeny začali ožívať. V podstate všetky väčšie projekty, ktorých komunita stále žila, začali stúpať o stovky percent za posledné dni. Nižšie vidíte grafy len niektorých z nich. V podstate všetky majú opäť rovnaký profil.

BabyDoge, 1D graf, Zdroj: Poocoin.app

SAFEMOON, 1D graf, Zdroj: Poocoin.app

SAFEMARS, 1D graf, Zdroj: Poocoin.app

ASS, 1D graf, Zdroj: Poocoin.app

Chamtivosť je najsilnejší prvok a ľahko ovládne a pohltí mnohých ľudí. Videli sme to v lete – kedy v podstate nerástlo už nič iné, len tieto projekty, ktoré sľubovali rýchle zbohatnutie. Aktuálne to vyzerá, že začína druhé kolo skutočnej chamtivosti. Pokiaľ je tomu skutočne tak – tí, čo nakupujú tieto dni sa budú možno o pár dní, či týždňov tešiť z veľkých ziskov – alebo aj nie.

Ak už si chcete vyberať takéto rizikové investície, vyhýbajte sa čisto novým projektom, kde hrozí, že sa jedná o podvod vykonaný priamo tvorcami. Vyberajte si ideálne také kryptomeny, ktoré prežili celé leto na dne, majú stále aktívne skupiny (Twitter, Discord, Telegram) a začínajú opäť rásť.

Nezabúdajte však, že drvivá väčšina takýchto kryptomien prudko padne takmer k nule a obrovská časť tých, čo investovali, príde o svoje prostriedky. Zvážte si všetky riziká pred tým, než sa rozhodnete investovať. V kryptomenách platí to, že čím skôr chcete zbohatnúť, tým skôr o všetko prídete.

Prečítajte si zaujímavé novinky

Investor, ktorý predpovedal krízu v 2008 sa vyjadril ku kryptomene Shiba Inu

3 play-to-earn NFT hry, ktoré čoskoro štartujú a majú obrovský potenciál

Niekto kúpil CryptoPunk NFT za 532 miliónov dolárov. Jednalo sa však o premyslený podvod

Pasívny príjem kryptomien s bonusom až 110 dolárov

Pokiaľ hľadáte možnosti ako pasívne úročiť vaše kryptomeny, jednou z možností je lending, čo funguje na podobnom princípe ako banka. Najväčšou lending spoločnosťou je Celsius, ktorá pravidelne okrem ročných úrokov okolo 10% ponúka aj rôzne promo kódy, z ktorých viete získať odmeny – najčastejšie okolo 50 dolárov zadarmo.

Noví používatelia môžu teraz získať až 110 dolárov zadarmo. Celý postup ako používať túto platformu ako aj návod ako získať bonus nájdete v článku nižšie.

Celsius Wallet – Úročte svoje kryptomeny bez starosti až do 10% ročne (+BONUS 110 USD)

Zdroj: Poocoin

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne