Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Na ceste za Polkadot parachainami: Náhla zmena pravidiel (7. diel)

Článok

Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

V predošlom 6. dieli sme sa venovali posledným dvom aukciám, kde sme mali troch veľkých favoritov. Všetko naznačovalo tomu, že jeden projekt ostane naprázdno. Náhla zmena pravidiel však spôsobila, že to tak nemusí byť.

Prechádzajúci článok

V prípade, že ste zmeškali predošlý diel tejto série, môžete si ho pozrieť na odkaze nižšie.

Na ceste za Polkadot parachainami: Situácia sa komplikuje (6. diel)

Nečakaný víťaz

9. aukciu vyhral nečakane Altair, hoci mal na konci aukcie spomedzi súperiacej trojice najmenej KSM. Viacerí sa tomu čudovali. Len pripomenieme, že parachain aukcie prebiehajú pomocou takzvaných sviečkových aukcií, čo znamená, že počas trvania aukcie o slot sa v náhodnom termíne urobí snapshot. Kto má v čase tohto snapshotu najviac KSM, ten zvíťazí. Vývojári sa rozhodli pre tento formát preto, aby zabránili taktizovaniu a prihadzovaniu tesne pred koncom aukcie.

Altair tak vyhral aj s poriadnou dávkou šťastia, pretože viedol len veľmi krátko, no stačilo to a ako vidíte na obrázku nižšie, bolo to veľmi tesné.

Náhla zmena pravidiel

Pôvodne bolo na pláne len 5 aukcií (6. – 10.). Posledné dni sa však začali šíriť informácie, že by ďalšie aukcie mali plynulo pokračovať po konci tejto série. Tieto tvrdenia boli následne aj potvrdené, takže po konci aktuálnej 10. aukcie nás čaká hneď 11. aukcia. Istým víťazom tej aktuálnej je už Parallel Heiko. Následným víťazom bude na 99,99% Kintsugi, ktorý nazbieral 200 000 KSM a dosiahol svoj strop.

https://twitter.com/kintsugi_btc/status/1443860568977428482

11. aukcia takisto potrvá týždeň, pričom začne 6. októbra. Ako môžete vidieť nižšie, víťaz 11. aukcie je v podstate jasný a je ním Kintsugi. Musel by sa slať doslova zázrak, aby niektorý z ďalších uchádzačov dokázal behom pár dní nazbierať viac než 200 000 KSM.

V konečnom dôsledku tak získajú slot všetci traja veľkí favoriti, o ktorých sme písali v predošlom dieli, a nikomu neostane v rukách „Čierny Peter“. Schválenie 11. slotu sa však stretlo aj s kritikou od viacerých ľudí, pričom aj niektorí samotní fanúšikovia projektu Kintsugi, ktorí mu prispeli cez crowdloan, nepovažujú toto rozhodnutie za férové voči ostatným projektom.

Prečítajte si zaujímavé novinky

Transakčné poplatky na sieti ETH sú obrovské – Ako fungujú a kedy sú najnižšie

Záujem o pasívny príjem kryptomien stúpa – Lending platforma Celsius vzrástla o 1900%

Používate Telegram? Dávajte si pozor na podvodníkov – Spoznáte ich jednoducho

Chcete obchodovať, ale netrúfate si? Vyskúšajte trading botov

Pokiaľ si netrúfate obchodovať ručne, prípadne na to nemáte čas, riešením môžu byť automatizovaní trading boti, ktorí obchodujú za vás podľa vašich nastavení. Takíto roboti počas tohto roka zarobili každý mesiac desiatky percent. Viac informácií ako aj podrobný návod a štatistiku nájdete nižšie v článku.

Návod ako používať trading botov – Nastavenie, štatistika ziskov, tipy, recenzie a riziká

Zdroj: Parachains

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Kryptomenám sa aktívne venujem od roku 2017. Najviac sa zaujímam o rôzne altcoiny, ktoré majú reálny technický význam. Prinášam vám rôzne návody, tipy, postrehy a rovnako aj dôležité novinky zo sveta kryptomien.Pokiaľ sa vám moja tvorba páči, môžete ju podporiť LTC na nasledovnú adresu: LPdrzvv9yYDMV3tgFyTTJKYcDpRpJ2Kd38 (LTC)

Populárne