Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Na burzu vstúpi ďalší bitcoinový ťažiar z USA. Je ohodnotený na 1,7 miliardy dolárov

Článok

Bitcoin
Zdroj: Pixabay.com

Rozmach sektora zameraného na ťažbu Bitcoinu nepotvrdzujú len zaujímavé správy spojené s firmami Intel či Block, ale aj rekordný rast hashrate (celkovej výpočtovej sily vynaloženej na ťažbu BTC), ktorý vytvára v úvode roka 2022 nové historické maxima. Okrem toho čoraz viac bitcoinových mining spoločnosti plánuje vstúpiť na burzu, alebo už na nej úspešne pôsobí.

Najnovšou v rade je firma Rhodium Enterprises, ťažobná spoločnosť z “pro-bitcoinového” Texasu, ktorá chce realizovať v roku 2022 svoje IPO (počiatočnú ponuku akcii). V podaní na SEC z minulého týždňa uviedla, že chce ponúknuť 7,69 miliónov akcii v cenách od 12 do 14 dolárov.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Rhodium by sa následne obchodovala na burze NASDAQ pod tickerom RHDM. Jej akcie majú byť rozdelené do dvoch kategórii (akcie triedy A a akcie triedy B), pričom finálne ohodnotenie firmy je odhadnuté na necelých 1,7 miliardy dolárov.

Najefektívnejší ťažiar?

Rhodium sa prezentuje ako firma, ktorá využíva na ťažbu bitcoinu vlastnú technológiu chladenia. Jej cieľom je stať sa najudržateľnejším a najefektívnejším producentom Bitcoinu. ,,Naša platforma infraštruktúry nám umožňuje ťažiť bitcoiny s výrazne nižšími nákladmi v porovnaní s priemerom v tomto odvetví. Za obdobie od 1. januára 2021 do 30. septembra 2021 boli naše priemerné náklady na elektrickú energiu na výrobu jedného bitcoinu približne 2507 dolárov,“ uviedla v komuniké.

Podľa aktuálnych dát má firma Rhodium kombinovanú kapacitu hashrate na úrovni okolo 2,7 EH/s, pričom do konca roka je jej cieľom minimálne zdvojnásobiť tento výkon.

Gigant Intel vyvíja nový čip pre ťažbu Bitcoinu, veľké plány má aj Block

Texas americkým rajom pre ťažiarov?

V prospech Rhodium hrá aj pre Bitcoin prívetivé podnikateľské prostredie v Texase. Senátor tohto amerického štátu Ted Cruz minulý rok doslova pozýval ťažiarov z iných oblastí (vrátane tých čínskych), aby prišli na “texaskú púšť” a rozbehli tu svoje podnikanie. Druhý najväčší a najľudnatejší štát USA im ponúka „nezávislý trh s energiou a množstvo nízko nákladových obnoviteľných zdrojov“, čo je pre nich v kombinácii s pro-bitcoinovo nastavenou politikou veľmi atraktívne.

Mnohé mining firmy sa už na burzách obchodujú

Okrem firmy Rhodium, ktorá sa chystá na burzu NASDAQ, sa už v súčasnosti už obchodujú akcie amerických mining spoločností ako sú Marathon, Bitdeer Technologies, Riot Blockchain či Bit Digital. Spomedzi ďalších na burzách dostupných ťažiarov treba zmieniť určite aj hongkonský BIT mining LTC, či čínskych gigantov Cannan Inc. a Hut 8 Mining Corp. No a zabudnúť netreba ani na kanadskú Bitfarms Ltd.

Ďalšie zaujímavé články

Čaká kryptomenu Cardano (ADA) najlepší a zároveň aj najhorší deň?

Fidelity Digital Assets: Súčasný cyklus Bitcoinu sa zďaleka neskončil

Bank of America: Solana môže predbehnúť Ethereum a stať sa “VISA kryptomien“

Čo bude vplývať na Bitcoin v roku 2022? (Veľký súhrn)

Zdroj: investopedia.com, cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.